Çiftlik Bankası davası kapsamında Uruguay’da tutuklanarak Türkiye’ye getirilen bir kişi mahkemeye sevk edildi.

Çiftlik Bankası davasının bir numaralı zanlısı Mehmet Aydın’ın sağ kolu olduğu iddia edilen ONK, Uruguay’da yakalanarak Türkiye’ye götürülürken Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’na sevk edildi.

Uruguay’da binlerce kişiyi zimmete para geçirmekten tutuklanarak gözaltına alınan Çiftlik Bank’ın kurucusu Mehmet Aydın ile birlikte hareket ettiği öğrenilen ONK, önceki gün Türkiye’ye getirilerek İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Mali suçlara karşı savaşın.

Kolluk kuvvetlerindeki kaynaklardan alınan bilgiye göre, PMC yaptığı açıklamada; Mehmet Aydın’la sosyal ağlarda tanıştığını ve daha önce tanışmadığını söyledi. Uruguay’a gelen Mehmet Aydın ve ailesine danışmanlık yaptığını söyleyen ONK, bu danışmanlık hizmetleri (araç aracılık hizmetleri, ev alımları) için Mehmet Aydın’dan “komisyon” adı verilen yaklaşık 537 bin dolar aldığını söyledi. Çiftlik Bank ile herhangi bir ilgi ve bağlantısının bulunmadığını iddia eden ONK, Çiftlik Bank’ın kurulduğu tarihte Uruguay’da bulunduğunu, bitcoin cihazlarından haberinin olmadığını ve bunlarla hiçbir ilgisinin olmadığını belirtti. ONK ayrıca yaptığı açıklamada Paraguay’a hiç gitmediğini, Mehmet Aydın ile Pabipark’ta veya başka bir şirkette işbirliği yapmadığını ve iddiaları kabul etmediğini de belirtti.

Şüpheli ONK, emniyetteki ifadesinin ardından bugün Kartal’daki Anadolu Adliyesi’ne götürüldü.

İlginizi Çekebilir