Çiftlik Bankası davası kapsamında Uruguay’da yakalanıp Türkiye’ye getirilen bir kişi tutuklandı.

Çiftlik Bankası davasının bir numaralı zanlısı Mehmet Aydın’ın sağ kolu olarak tanımlanan Osman Naim Kaya, Uruguay’da yakalanarak Türkiye’ye götürüldü ve burada çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Binlerce kişinin karıştığı Çiftlik Bankası davasının bir numaralı zanlısı Mehmet Aydın’ın yaralandığı iddiasıyla kara para aklama, vergi kaçakçılığı, suç örgütüne üyelik ve dolandırıcılık gibi suçlardan kırmızı bültenle aranan Osman Naim Kaya Uruguay’da iş yürüten , 7 Nisan’da yakalanarak Türkiye’ye götürülerek İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne teslim edildi.

ÇİFTLİK BANKA İLE İLGİLİ OLMADIĞINI BELİRTTİ

Polis kaynaklarından alınan bilgiye göre Osman Naim Kaya, ifadesinde Mehmet Aydın ile sosyal ağlarda tanıştığını ve daha önce görüşmediğini söyledi. Osman Naim Kaya, Uruguay’a gelen Mehmet Aydın ve ailesine danışmanlık yaptığını, bu istişareler için (araba ve ev alımına aracılık ederek) Mehmet Aydın’dan “komisyon” adı verilen yaklaşık 537 bin dolar aldığını söyledi. ) İşler. Çiftlik Bank ile herhangi bir ilgi ve bağlantısının bulunmadığını iddia eden Osman Naim Kaya, Çiftlik Bank’ın kurulduğu tarihte Uruguay’da bulunduğunu, bitcoin cihazlarından haberi olmadığını ve bunlarla hiçbir ilgisinin olmadığını ifade etti. Osman Naim Kaya da yaptığı açıklamada Paraguay’a hiç gitmediğini, Mehmet Aydın ile Pabipark’ta veya başka bir şirkette ortaklığı olmadığını, iddiaları kabul etmediğini belirtti.

Osman Naim Kaya, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi’ndeki prosedürlerine uygun olarak Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi’nde yapılan muayenesinin ardından Anadolu Adalet Sarayı’na sevk edildi. Kaya, savcılık ifadesinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

İlginizi Çekebilir