CMO 2023 Sempozyumu konu ve gündem maddeleri açıklandı

CMO Sempozyumu’nda “Zor Zamanlarda Pazarlama” teması altında pazarlama uygulamalarına yön veren gelişmeler tartışılacak.

CMO’ların güncel ihtiyaçları ve sorumlulukları doğrultusunda tasarlanan bir CMO seminerinde; Marka yöneticilerinin içinden geçmekte olduğu sıra dışı ve sıra dışı dönemdeki kritik sorunlar ve yakın gelecekte yol haritasını belirleyecek çözüm önerileri masaya yatırılacak. Bu yılki sempozyumun teması “Zor zamanlarda pazarlamakurmak “.

30 Mart – 2 Nisan tarihleri ​​arasında Antalya-Side’deki Paloma Finesse Otel’de gerçekleştirilecek toplantıda, ışık ve kuantum konusundaki çalışmalarıyla tanınan fizik profesörü, emektar Türk araştırmacı Bekir Ağırdır, iletişim dünyasının önde gelen ismi Levent Mete Atatüre konuştu. Erden, yazar Müge İplikçi, turizm girişimcisi Çevre, Gürsel Tonbul, Yaratıcı Liderlik Teorisi Mimarı, Stratejist ve How Chesters Yazarı, Türkiye’nin en önemli bankalarında 30 yıla yakın Kıdemli Yönetici ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Tayfun Bayazit, MeyIDiageo Genel Müdürü Levent Kumur ile Yazar ve Antrenör Başar Başaran.Uzmanlar konuşmacı olarak katılacak.

Türkiye’nin içinde bulunduğu sosyal, ekonomik, politik ve kültürel ortamda marka yöneticilerinin değişen rollerini ve yakın gelecekte izlenecek stratejileri kapsamlı bir şekilde ele almak üzere CMO Semineri’nde 5 ana gündem maddesi belirlendi:

  • Zor zamanlarda marka yönetimi

Kriz yönetimi, markaların çalkantılı zamanlarda izlemesi gereken stratejiler, CMO’ların yerel ve küresel pazar deneyimleri arasındaki temel farklar ve istisnai durumlarda değişen ve değiştirilmesi gereken iletişim yöntemleri bu başlık altında farklı oturumlarda tartışılacak.

  • Sürekli yeniden tasarlamak

Markalar dünyasında yeni hikayeleri nasıl yazarız? Bilim neden vazgeçilmez oldu, neden terk edildi? 2023 için en eğitici vakalar neler? Bu soruların cevapları “Sürekli Yeniden Tasarım” başlığı altında aranacaktır.

  • Dönüşüm harika olacak

Yapay zekanın yaratıcı süreçlere ve pazarlama iletişimine etkisi, hedef kitlelere ulaşırken veriyi merkeze alan stratejiler, sosyal medyayı değiştirirken markalar için dönüşüm stratejileri gibi yeni teknolojiler ve değişen sosyal medya trendlerinin pazarlama etkisi olacak. Uzman sunumlarla dinleyicilere aktarıldı.

  • Daha önce hiç görülmedi/görülmedi

Marka liderlerinin olağandışı durumlarda karar verirken izlemesi gereken stratejiler, kriz yönetiminde anlayış, iletişim ve hızlı hareket etmenin önemi ve markaların yeniden yapılanma sürecindeki rolleri bu başlık altında farklı açılardan incelenecektir.

  • Türkiye kendi hikayesini arıyor

Türkiye’yi bekleyen seçimlerin ekonomik ve toplumsal etkileri, seçimleri belirleyecek unsurlar ve seçim sonrası ekonomide yaşanacak dalgalanmalar danışmanlar, araştırmacılar, gazeteciler ve marka temsilcileri ile masaya yatırılacak.

Tüm oturumların ardından gerçekleştirilecek CMO komiteleri ile katılımcılara interaktif bir tartışma ve fikir alışverişi imkanı sunulacak.

CMO sempozyumu hakkında detaylı bilgi için cmosociety.net/cmosemposium sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir