Cumhur İttifakı’na destek kararı alan DSP’nin 3 Genel Başkan Yardımcısı istifa etti

Aksakal’ın DSP genel başkanının seçimlerde Cumhur İttifakı’nı destekleyeceklerini açıklamasına yanıt olarak genel başkan yardımcıları Onur Iste, Dilara Tambova ve Selçuk Karakulche istifa etti.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım ve parti sözcüsü Ömer Çelik dün Demokratik Sol Parti (DLP) genel merkezini ziyaret etti.

Görüşmenin ardından DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, 14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek vereceklerini açıkladı. Aksakal, AKP listelerinde milletvekilliği seçimlerine gideceğini söyledi. Aksakal, “AKP listelerinde Meclis’te yerimizi alacağız” dedi.

Aksakal’ın açıklamasına yanıt olarak DSP Genel Başkan Yardımcıları Onur Iste, Dilyara Tambova ve Selçuk Karakulche görevlerinden istifa etti.

Dilara Tambova Twitter hesabından şunları yazdı: “Partimiz! Bugün içinde bulunduğu durum nedeniyle; yönlendirilmeyeceğine inandığım için; Yaklaşık 5 dönem büyük bir gurur ve özveriyle hizmet ettiğim DSP’nin Genel Başkan Yardımcılığı görevimden istifa etmiş bulunmaktayım.

İlginizi Çekebilir