Cumhur İttifakı’na katılma kararı alan YRP lideri Fatih Erbakan: Cumhurbaşkanlığı adaylığımdan çekildim

Cumhur İttifakı’na katıldıklarını açıklayan Rönesans Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, açıklama yaptı. Erbakan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la anlaştıklarını belirterek, “Cumhurbaşkanlığı adaylığımı geri çektim” açıklaması yaptı.

20 Mart’ta Halk Birliği ile anlaşmaya varılamayacağını ve seçime tek başlarına gireceklerini açıklayan Rönesans Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, temaslar kurduktan sonra Halk Birliği’ne katılmaya karar verdiklerini söyledi. Tekrar.

Erbakan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Başkanla Kullie’de görüştük ve anlaştık. Cumhur İttifakı’nın karşısındaki blok, hedef ve projeleri itibarıyla ülkemize fayda sağlayamayan bir bloktur. Aldığımız kararların ülkemize ve insanımıza hayırlı olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Önümüzdeki hafta salı veya çarşamba günü Sayın Cumhurbaşkanımız merkezimizi ziyaret edecek. Cumhurbaşkanlığı adaylığı başvuru sürecimizi tamamladık. Teşkilatımızın tüm üyelerine ve imza atan, emeği geçen vatandaşlarımıza teşekkür ederiz.

Burada 3 sayfalık uzlaşma metnimizin son sayfasını göstermek istiyorum. İmzalanan mutabakat zaptı burada. Bu noktada toplumda yanlış anlaşılmalara sebebiyet vermemek için sizlerle paylaşmak istedim. Aldığımız kararların hayırlara vesile olmasını diliyor, değerli basın mensuplarına gösterdikleri ilgi ve onur için teşekkür ediyorum.

İlginizi Çekebilir