Cumhurbaşkanı Erdoğan: 20 Nisan’da doğal gazımızı çıkarmaya başlıyoruz

Karadeniz gazının 20 Nisan’da çıkacağını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şu anda tüm planlar ve hesaplar bunun üzerine kurulu” dedi.

Erdoğan, İstanbul’da Hz. Açıklamayı Cuma namazından sonra Ali Camii’nde yaptı. Erdoğan’a Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve AKP Genel Başkanı Osman Nuri Kabaktepe eşlik etti.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

KARADENİZ GAZI

Kısmet olursa 20 Nisan arifesinde doğal gazımızı alacağız. Şu anda, tüm planlar ve hesaplamalar uygundur.

DEPREM BÖLGESİNİ ZİYARET EDİN

11 ilin tamamında kiralamalar devam ediyor. Vatandaşlarımdan 1 yıl süre istedim. Bu yıl içinde evlerimizi yapmaya devam edeceğiz. Çöp toplama çalışmaları yapılıyor, zemin etütleri yapılıyor. Hareketlerimizi yapıyoruz.

ŞEHİR HASTANELERİ

Hastanelerimizin durumu Cleveland’ı geçti. Vatandaşım bu hastaneye girdiğinde sağ olsun diyor. Yatmadan şifa bulur. Önümüzdeki dönemde her metropolde bir tane büyüteceğiz. Bu hastanelerin çoğunda sismik izolatörler kurulmuş ve kurulmaktadır. Çoğu hastanede var. Bundan sonraki yatırımlarımızda da dikkatli olacağız.

Namazın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Erdoğan’ın Diyarbakır’a giderek “1.432 Konut ve 17 Dükkan Deprem Anahtar Teslim Temel Atma Töreni”ne katılması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir