Cumhurbaşkanı Erdoğan: Çanakkale ruhuna yeniden ihtiyacımız var

Çanakkale’deki zafer kutlamaları kapsamında 18 Mart’ta konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Maraş merkezde meydana gelen depremlerin dayanışmayla atlatılacağını söyledi.

“TEK BİR VATANDAŞIMIZI MÜLKÜZ BIRAKMAYACAĞIZ”

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle: “Çanakkale, Milli Mücadelemizin provası, Türkiye Cumhuriyeti’nin müjdesidir. Bunu milletimizin en kutlu savaşlarından biri olarak görüyoruz.

108 yıl önce burada yazılan o büyük destanı hep gururla anıyoruz. Çanakkale sadece bir gurur kaynağı değil, mücadele azmi veren bir ilham ve güç kaynağıdır.

85 milyonun tamamının Çanakkale’den, şehitlerimizden, ecdadımızın mücadelesinden alacağı çok değerli dersler olduğuna inanıyorum.

Yüreğimizin depremlerle, sellerle yandığı bu dönemde Çanakkale ruhuna yeniden ihtiyacımız var. Yüzyılın felaketini yine dayanışma ve kardeşlik ile aşabiliriz.

Miletlimizin gösterdiği birlik ve beraberlik tablosu bizlere umut ve gün veriyor. Halkımızın direncini, sabrını, haysiyetini ve hayata tutunma iradesini gördüğümüzde cesaret kazanıyoruz. Bu seferberlik ruhu baltalanmadan bir an önce şehirlerimizi tekrar ayağa kaldıracağız. Hiçbir vatandaşımızı çaresiz, sahipsiz bırakmayacağız.

Çanakkale, birlik olmuş bir milletin aşamayacağı hiçbir engel olmadığını göstermiştir. Türkiye, krizleri fırsata çevirme ve küllerinden doğma yeteneğine sahiptir. Ta ki isyan ve kötülük isteyenlere kulak verene kadar.

Kahraman Anafartalar Mustafa Kemal’in hatırasını, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyorum.”

İlginizi Çekebilir