Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstediğimiz işi yapamadık helal olsun

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Artçı sarsıntıların yıkıcı etkisi ve kötü hava koşulları nedeniyle Adıyaman’da ilk birkaç gün çalışamadık. Bunun için senden helallik istiyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adıyaman’da açıklamalarda bulundu. Erdoğan yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Depremin 22. günündeyiz. 6 Şubat günü saat 04:17’de ülkemizin yaşadığı büyük felaketin ardından gerçekten 10.000 artçı sarsıntı yaşadık. Tüm Adıyaman’a, tüm bölgeye ve halkımıza geçmiş olsun dediğimiz gibi, vefat edenler için hep birlikte fatiha okuyalım. Depremden birkaç gün sonra 10 Şubat Cuma günü Adıyaman’a vardık ve çadırkentimizde depremzedelerimizle afetin acısını paylaşmaya çalıştık. Adıyaman o günden bugüne çok değişti. Adıyaman, yaşadığımız şiddetli depremlerden ve dünyada eşi benzeri görülmemiş artçı sarsıntıların yol açtığı tahribattan en çok zarar gören illerimizden biridir. Maalesef artçı sarsıntıların yıkıcı etkisi, olumsuz hava koşulları ve bozulan altyapının getirdiği zorluklar nedeniyle Adıyaman’da ilk günlerde istediğimiz faaliyetleri gerçekleştiremedik. Bunun için sizlerin hayır duasını istiyorum.

Hepimiz biliyoruz ve yapılması gerekeni yaptığımızdan kimsenin şüphesi olmasın. İlk günlerin zorluklarını aşarak Adıyamanlı kardeşlerimizi kurtarmak ve onlara yardım etmek için faaliyetleri yoğunlaştırdık. Şehrimize gönderdiğimiz bakanlarımız, kamuya mal olmuş kişiler ve gönüllülerimizin arama kurtarma çalışmalarını hızlandırdık. Deprem bölgesinin tamamında 44.374 vatandaşımız hayatını kaybederken, 115.000’den fazla vatandaşımız enkaz altından yaralı olarak kurtarıldı.

İlginizi Çekebilir