Cumhurbaşkanı Erdoğan, Osmaniyeli Vatandaşlara Seslendi: Lütfen Bize Yeni Fiyatlar Ödetmeyin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Osmaniye’ye yaptığı açıklamada, “Vatandaşlarımıza ‘lütfen yeni fiyatlar ödetmeyin’ diyorum.

Erdoğan, Osmaniye’deki AFAD Merkezi’nde açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, “Son verilerimize göre deprem bölgesinde hayatını kaybedenlerin sayısı 41 bini, yaralı sayısı ise 100 bini geçti” dedi. Osmaniye’de ölü sayısının bin 30 olduğunu belirten Erdoğan, “Şartlar ne kadar zor olursa olsun devlet ve millet olarak yaralarımızı sarmaya çalışıyoruz.”

Erdoğan, “Ana muhalefet liderleri ve yandaşları ‘Devlet yok, iktidar yok’ demelerine rağmen gözleri kör, kalpleri mühürlü” dedi. Devlet ilk günden itibaren birlikleri ve jandarmasıyla 11 ilde yerini aldı. 270.000 destek görevlimiz, yardım ve tüm arama kurtarma hizmetlerimizle imdada koştuk. “Elimizdeki tüm kaynakları kullandık” dedi.

Kızılay’ın deprem bölgesinde olmadığı yönündeki eleştirilere yanıt veren Erdoğan, “Kaba olan kabalıktan vazgeçmez. İçlerinden biri, “Kızılay nerede?” diyor. Ahlaksız, namussuz, aşağılık olmak… Böyle bir vicdansızlık olur mu?” kullanılan ifadeler.

“HİÇBİR BİNA TOKİ YIKILMADI”

“Elbette alınacak dersler var” diyen Erdoğan, “17 Ağustos Marmara depreminden bu yana attığımız adımların ne kadar isabetli olduğunu gördük. Bir tanesi Adana’da konuştu ve ‘Biz kentsel dönüşüme karşıyız’ dedi. Kim bu, Adana belediye başkanı mı? İstanbul’da da belediye başkanıydım. Vatandaşlarımıza ‘Lütfen bize yeni fiyatlar ödetmeyin’ diyorum. Kentsel dönüşüm projelerinin önemini bir kez daha anladık. Çok şükür tek bir TOKİ binası yıkılmadı” dedi.

“HİÇBİR ŞEYE YAŞA BAKMAYACAĞIZ”

Sorumluların hukuk önünde hesap vereceklerini vurgulayan Erdoğan, “Osmanlı kardeşlerime çağrım şudur: Devletle milleti birbirine düşürmeye çalışanlara lütfen itibar etmeyin, kulak asmayın. Lütfen acımıza, acımıza saygı duymayan fırsatçıların sizleri karamsarlığa sürüklemesine izin vermeyin. Devletimiz depremzedelerimizle. Bize düşen görev, yaşananlara kayıtsız kalanlardan hesap sormaktır, kanun önünde kimsenin gözünün içine bakmayacağız” dedi.

İlginizi Çekebilir