Depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 45 bin 89’a yükseldi.

AFAD’ın yaptığı açıklamaya göre bugün Kahramanmaraş, Pazarcık ve Elbistan’da meydana gelen depremler sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 45 bin 89 kişi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Maraş bölgesinde 6 Şubat’ta meydana gelen depremlere ilişkin resmi verilerini yayınladı.

7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından 11 bin 20 artçı depremin kaydedildiğini bildiren AFAD açıklamasına göre, Maraş, Antep, Urfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis, Malatya ve 45 bin 89 kişi hayatını kaybetti. Elazığ. .

Bölgeden tahliye edilerek kendi imkanlarıyla gittikleri illerdeki valilik veya kaymakamlıklara kayıt yaptıranların sayısı 1 milyon 971 bin 589 kişiye ulaştı.

Raporda yer alan diğer veriler ise şöyle:

– Bölgede AFAD, polis, jandarma, KOBİ’ler, UMKE, ambulans, yerel güvenlik, yerel destek grupları, gönüllüler ve saha personelinden toplam 234.636 kişi bulunmaktadır.

– Hafriyat makinesi, çekici, vinç, buldozer, kamyon, su taşıyıcı, treyler, greyder, kanalizasyon ve benzeri iş makineleri olmak üzere toplam 18,40 araç afet bölgesinde çalışmaya devam ediyor.

Bölgede Milli Savunma Bakanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından toplam 38 gemi görevlendirildi.

358 BİN 37 ÇADIR

– Depremden ağır etkilenen bölgelerde 358 bin 37 çadırın kurulumu tamamlandı.

– 11 il ve 332 lokasyonda konteyner şehir kurulumları yapılırken, 10 il ve 162 lokasyonda konteyner şehir kurulumları devam ediyor.

– Afet bölgesi ve ötesindeki çadır, konteyner, GSS yurtları, oteller, pansiyonlar, OIE tesisleri ve diğer tesislerde konaklama hizmeti verilen kişi sayısı 1 milyon 915 bin 687 kişiye ulaştı.

İlginizi Çekebilir