DEVA lideri Ali Babacan: “Cumhurbaşkanlığı seçimleri nihayetinde iki adayla yapılır. Siyasette balonlar şişirilir, balonlar oluşur.

DEVA partisi lideri Ali Babakan, “Cumhurbaşkanlığı seçimi nihayetinde iki adaydan oluşacak. Bugünkü tabloda iki adaydan biri Sayın Kılıçdaroğlu, diğeri Sayın Erdoğan. Siyasette her gün heyecan olur, balonlar şişirilir, balonlar oluşur. Balonları ve straforu elinize aldığınızda işin özü kalıyor. Özünde Sayın Erdoğan’ın mı yoksa Sayın Kılıçdaroğlu’nun başkanlığını mı destekleyeceksiniz? Diğer adaylara verdiğiniz oyun Sayın Erdoğan’a mı yoksa Sayın Kılıçdaroğlu’na mı yarar sağlar? Hesap bu” dedi.

Babacan, Kazanç Haber’de gazeteciler Mirgun Jabas ve Özlem Akarsu Çelik’in sorularını yanıtladı. AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın paniğe kapıldığını savunan Babacan, 9 Nisan’a kadar YSK’ya sunulması gereken milletvekili listeleri hakkında da konuştu.

“NE KADAR İŞBİRLİĞİ O KADAR ÇOK MİLLETVEKİLİ”

Milletvekili aday listelerine “Milletler İttifakı’nın genel olarak en fazla milletvekili sayısına sahip olması hedefimizdir” sözleriyle değinen Babajan, “Bu ancak seçim bölgesi bazında işbirliği ile mümkündür. Esas olan genel olarak milletvekili sayısını artırmak ama aynı zamanda partiler arasında adil dağılımını sağlamaktır. Ne kadar çok işbirliği, o kadar çok milletvekili. İşte böyle gidiyor.”

“ERDOĞAN PANİKTE”

Cumhur İttifakı’na yeni partilerin katılmasını Erdoğan’ın “paniğine” bağlayan Babacan, “Sayın Erdoğan panik halinde. Burada altı parti olduğunu eleştirmemiş miydi? Ben de sayılarına şaşırdım. Beş mi altı mı bilmiyorum. Daha fazla ek bulursa, şu anda çok şey bulabilir” dedi.

“DİĞER ADAYLARA OY VERİYORSUNUZ?”

Cumhurbaşkanlığı seçimi için 4 adayın adı sandığa yazılacak. Buna rağmen seçimlerde “iki aday” olacağını öne süren Ali Babajan, şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanlığı seçimi, nihayetinde iki adayın seçilmesidir. Bugünkü tabloda iki adaydan biri Sayın Kılıçdaroğlu, diğeri Sayın Erdoğan. Siyasette her gün heyecan olur, balonlar şişirilir, balonlar oluşur. Balonları ve straforu elinize aldığınızda işin özü kalıyor. Özünde Sayın Erdoğan’ın mı yoksa Sayın Kılıçdaroğlu’nun başkanlığını mı destekleyeceksiniz? Diğer adaylara verdiğiniz oyun Sayın Erdoğan’a mı yoksa Sayın Kılıçdaroğlu’na mı yarar sağlar? Bu bir hesaptır. Önümüzdeki haftalarda vatandaşlarımız bu hesapları iyi yapıp anlayana, anlamayana anlatınca, ev kahvesi sohbetlerinde de bütün bu taşlar yerine oturacaktır.”

İlginizi Çekebilir