DEVA parti lideri Babacan: “Çok güçlü bir ekipti. Şampiyon olacak olan takımız” dedi.

DEVA Parti Genel Başkanı Ali Babacan, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş için “Takımı güçlendirdik, çok güçlü bir ekip oldu” diyerek, “Şampiyon olacak takımız” dedi.

Babacan, Fox TV’ye konuk olduğu İlker Karagöz ile Çalar Saat programında gündem açıklamaları yaptı.

Babacan, 14 Mayıs’ta yapılması beklenen seçimlerde Millet İttifakı’nın müşterek adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı seçilmesi halinde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ı başkan yardımcılığına getireceğini açıklamasına ilişkin olarak, “Ekibi güçlendirdik. çok güçlü bir takım haline geldi. Şampiyonluğu alacak olan takım biziz. Ligdeki diğer takımın 1 oyuncusu var. Son 5 yılda performansı var, korkunç bir performans” dedi.

“BU HERKESE UYGUN BİR ÇÖZÜM OLDU”

İYİ Parti’yi yeniden müzakere masasına oturtmak için yürütülen müzakereleri anlatan Babajan, “Pazar günü öğleden sonra bu hareketlilik bize aktarıldı. Ondan sonra gece 02:30’a kadar yoğun bir telefon trafiği yaşadık. Ertesi günkü toplantıya kadar bu böyle devam etti. Bir uzlaşmaya vardık. Bu çok değerli bir şey. Bence herkesin beğendiği güzel bir karardı. Hepimiz burada vatandaşımızın ‘şu mu bu mu’ dediği yerdeyiz.

“ARTIK ONLAR DA TAKIM OYUNCULARI”

Babajan, “Cumhurbaşkanı yardımcısını atamak anayasal hakkıdır, doğru zamanda yapılmalıdır.” Ekrem Bey ve Mansur Bey’i de ekibe kattık ve kararlılıkla devam ediyoruz. Artık onlar da takımın oyuncuları” dedi.

İlginizi Çekebilir