Dışişleri Bakanlığı: Yunanistan’da meydana gelen tren kazasında hayatını kaybedenlerin aileleri ve yakınlarına, Yunan halkına ve hükümetine başsağlığı diliyoruz.

Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan’daki demiryolu kazasıyla ilgili olarak başsağlığı diledi. Bakanlık, “Dün gece komşu Yunanistan’da meydana gelen tren kazasında çok sayıda kişinin hayatını kaybettiğini ve yaralandığını üzüntüyle öğrendik. Bu trajik kazada hayatını kaybedenlerin aileleri ve yakınlarına, Yunan halkına ve hükümetine başsağlığı diliyor, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Tren kazası, dün gece Yunanistan’ın Larissa kentinin Tempi bölgesinde meydana geldi. Ön verilere göre, yolcu treni ile yük treninin çarpışması sonucu 36 kişi öldü, 85 kişi yaralandı.

Bugün Dışişleri Bakanlığı kazayla ilgili olarak bir taziye telgrafı gönderdi. İşte Dışişleri Bakanlığı’ndan gelen o mesaj:

“Dün gece komşumuz Yunanistan’da meydana gelen tren kazasında çok sayıda insanın hayatını kaybettiğini ve yaralandığını öğrenmek üzücü. Bu trajik kazada hayatını kaybedenlerin ailelerine, Yunan halkına ve hükümetine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.”

İlginizi Çekebilir