DSÖ: travmatik sarsıntılardan endişeli

DSÖ Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, Hatai’deki depremlerin ardından yaptığı açıklamada, “Daha fazla ölüm, yaralanma ve yaralanmaya yol açan artçı sarsıntılardan endişe duyuyoruz.”

Hatay’ın Defne ilçesinde meydana gelen 6.4 büyüklüğündeki depremin ardından Birleşmiş Milletler’e (BM) bağlı kuruluşlar, Türkiye ve Suriye’ye destek vermeye devam edeceklerini açıkladı. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Türkiye ve Suriye’de çok sayıda can kaybına, yaralanmaya ve yaralanmaya neden olan sarsıntılardan endişe duyuyoruz. DSÖ ekipleri, ihtiyacı olan herkese acil bakım sağlayabilmeleri için her iki ülkedeki sağlık çalışanlarını ve gezici klinikleri ilaçlarla destekliyor.”

BM Mülteciler Yüksek Komiseri Filippo Grandi, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, yeni depremin Türkiye ve Suriye’de depremler nedeniyle acı ve kayıp yaşayan herkese korku ve zarar verdiğini söyledi. Grandi, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’ne (BMMYK) bağlı ekiplerin, etkilenen bölgelerde deprem sonrasına yönelik çalışmalarını sürdürdüğünü kaydetti.

İlginizi Çekebilir