Dünya Tiyatrolar Günü’nde Kartala Belediyesi’nden Oye Bashar Onur Ödülü

Kartala Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’nın Dünya Tiyatro Günü kapsamında düzenlediği etkinlikte ünlü tiyatro sanatçısı Oya Bashar’a onur ödülü verildi.

Kartal Belediyesi, Dünya Tiyatrolar Günü’nü Oya Beşar ve Ebru Kural’ın seslendirdiği “Plastik Aşklar” oyunuyla kutladı. Bir yanda eğitimli, kültürlü, hayattan zevk almasını bilen, diğer yanda kendini savunmaktan korkan, gelenekleri bilmeyen çekingen bir kadının Kartal Soğanlık Kültür Merkezi sahnesine çıktığı bir performans. .

Ali Cüneyd Kilcioğlu’nun yazdığı, Orçun Ucal’ın sahnelediği oyundan önce Dünya Tiyatrolar Günü için hazırlanan Ulusal ve Uluslararası Tiyatro Manifestosu okundu.

Oyuncular Gökçe Aktaş ve Gökay Çardaklı’nın okuduğu her iki metin de halktan bir alkış fırtınasına neden oldu.

90 dakika süren ve seyirciyi ilişkiler ve aşk kavramı üzerine düşündüren, yer yer kahkahalara boğan tek perdelik oyun seyircinin beğenisini kazandı.

Oyunun sonunda Belediye Başkan Yardımcısı ve Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Oktay Aksu, sanatçı Oya Başar’a onur ödülünü takdim etti.

Aksu, geçmişten gelen toplumsal yaralara dokunan rolleriyle Türk tiyatrosunun önemli isimlerinden Beşar’ı Kartal’da ağırlamaktan ve ödülü takdim etmekten onur duyduğunu söyledi. Buketi Ebru Kural ve Oye Bashar’a teslim eden Aksu, Kartal’da bulunanlara teşekkür etti.

İlginizi Çekebilir