Duolingo’nun Yeni AI Abonelik Planı: Duolingo Max

Popüler dil öğrenme uygulaması Duolingo, GPT-4 özelliklerini “Duolingo Max” adlı abonelik planına sunmaya başladı.

Duolingo, öğrenme özelliğini yönetmek için yapay zekayı kullanan yeni bir abonelik planı başlattı. Şirket, popüler ChatGPT hizmetinin arkasındaki yapay zeka teknolojisinin en son sürümü olan GPT-4’ü kullanmak için OpenAI ile ortaklık kurduğunu bir blog gönderisinde duyurdu.

“Duolingo Max” adlı premium abonelik planı, Super Duolingo aboneliğindeki her şeyin yanı sıra iki yeni özelliğe erişmenizi sağlar: “Yanıtımı Açıkla” ve “Rol Oynama”.

Yanıtımı Açıkla özelliği, kullanıcılara “Duo ile sohbete atlayıp yanıtlarının neden doğru veya yanlış olduğuna dair basit bir açıklama almak için örnekler veya daha fazla açıklama istemelerine” olanak tanıyarak ders sırasında daha fazla bilgi vermeyi amaçlıyor. Rol yapma ise, kontrollü senaryolarda bir AI karakteriyle etkileşime girmenizi sağlayan etkileşimli bir konuşma sağlar.

Duolingo, platformdaki her konuşmanın farklı olduğunu ve kullanıcıların yanıtları hakkında geri bildirim ve tavsiye aldıklarını söylüyor. Şirket, insanların roleplay’de üretilen yanıtlar için gözetim sağladığını ve cevabımı açıkladığını ve roleplay için varsayımsal senaryolar yazdığını söylüyor. Duolingo ayrıca öğrencilerini yeni özellikleri kullanırken karşılaştıkları hataları bildirmeye teşvik eder.

Ayda 30 ABD dolarına mal olan Duolingo Max, ABD’de İspanyolca veya Fransızca dersleri alan İngilizce konuşan öğrenciler tarafından iOS’ta kullanılabilir. Duolingo, gelecekte daha fazla platforma ve dil kursuna yeni özellikler getirmeyi hedefliyor.

Kaynak: Duolingo Yeni Yapay Zeka Abonelik Katmanını Başlatıyor

İlginizi Çekebilir