e-Nabız Afet Bildirim sekmesine fotoğraf yükleme özelliği eklendi.

e-Nabız Afet Bildirim sekmesine “Fotoğraf Yükleme” özelliği eklendi.

Türkiye’yi derinden sarsan iki büyük depremin hemen ardından yakınlarının sağlık durumunu öğrenmek isteyenler için e-Nabız’da Afet Farkındalık sekmesi devreye girdi. Şimdi sekmeye “fotoğraf yükle” işlevi eklendi.

e-Nabız “Doğal Afet Bildirim” sistemi sayesinde kişiler birinci ve ikinci derece yakınlarının sağlık durumlarını öğrenebilmektedir. Bu sabah bir e-Nabız gönderisine göre artık Afet Bilgileri sekmesine fotoğraf yüklemek mümkün.

Afet Bilgileri sekmesine erişmek ve fotoğraf yüklemek için uygulamanızın güncel olması gerekir. Uygulama güncel değilse, güncelledikten sonra şu adımları takip edebilirsiniz:

  • e-Nabız uygulamasına giriş yapın.
  • Ana ekranın sağ tarafında yer alan mavi Afet Bildirimi sekmesine tıklayın.
  • Açılan ekranda “Afetle bağlantılı yakınlarınızın sağlık durumunu öğrenmek için tıklayınız” yazan cümleye tıklayınız.
  • Ekrandaki “Afet bilgi metni”ni onaylayın.
  • Birinci ve ikinci derece akrabalarınızın bir listesi görünecektir. Bu listeden fotoğrafını yüklemek istediğiniz yakınınızı seçin ve “Afet Bilgisi İste” butonuna tıklayın.
  • Sistemde bilgi almak istediğiniz yakınınızın sağlık durumu bilgisi varsa; Sağlık tesisi bilgilerini ve detaylı bilgileri görüntüleyebilirsiniz. Kişinin sağlık durumu hakkında bilgi olmaması durumunda; Yakınınızın en son ziyaret ettiği şehri seçip bilgi uyarısının çıktığı platforma yakınınızın güncel bilgilerini girerek bu alana yakınınızın en fazla 3 adet fotoğrafını yükleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir