Ekvador’da heyelan: 33 ölü, 55 kayıp

Ekvador’da meydana gelen heyelanda ölü sayısı 33’e yükseldi. Yaralı sayısının 43’e çıktığı, kayıp sayısının ise 55 olduğu bildirildi.

Güney Amerika ülkesi Ekvador’da meydana gelen heyelanda ölü sayısının 55 kayıpla 33’e yükseldiği bildirildi. Ekvador Ulusal Risk Yönetimi Sekreterliği, 27 Mart’ta Chimborazo eyaletine bağlı Alausi kentini vuran heyelan sonucu ölü sayısının arttığını söyledi.

Felaket nedeniyle ölü sayısının 33’e, yaralı sayısının 43’e, kayıp sayısının 55’e çıktığı bildirildi. Şimdiye kadar 32 kişinin kurtarıldığı, insan sayısının nedeniyle evsiz kaldığı bildirildi. heyelan sayısı 1034 kişiye yükseldi.

Yetkililer, heyelanın 163 evin hasar gördüğünü ve 57 evin tamamen yıkıldığını söyledi. Yerel basında çıkan haberlerde, bölgede bir süre dağda çatlaklar oluştuğu ve bunun heyelanı tetiklediği iddia edildi.

Ekvador Ulaştırma ve Bayındırlık Bakanlığı, kapatılan yolları trafiğe açmak için sürekli çalıştıklarını belirterek, 30 Mart’ta Chimborazo eyaletinde “olağanüstü hal” ilan etti.

İlginizi Çekebilir