Elon Musk, Twitter Üretken Yapay Zeka Projesi için hazırlanıyor

Business Insider’ın haberine göre Elon Musk, Twitter içinde kendi yapay zeka projesini başlatıyor. OpenAI’nin ChatGPT’si ve Google’ın Bard sohbet robotları gibi üretken yapay zeka araçlarına bu kadar çok ilgi gösterildiğinden, Musk’ın geride kalmak istememesi şaşırtıcı değil.

Konuyu bilen iki kişinin Business Insider’a verdiği demeçte, Musk söz konusu projeyi geliştirmek için tahmini maliyeti on milyonlarca dolar olan yaklaşık 10.000 GPU satın aldı.

Projenin erken bir aşamada olduğu söyleniyor, ancak plan hakkında bilgisi olduğunu iddia eden bir kişi, Musk’ın binlerce GPU satın almasının onun kararlılığının bir kanıtı olduğunu söyledi.

Musk kısa süre önce Alphabet’in yapay zeka araştırma yan kuruluşu DeepMind’dan Igor Babushkin ve Manuel Kroes’u işe alarak Musk’ın yapay zekaya olan ilgisini kanıtladı. Elbette, Musk’ın ChatGPT’nin arkasındaki şirket olan OpenAI’yi 2015 yılında kurduğunu unutmamalıyız. Yani Musk, AI konusunda yeni değil.

Twitter AI projesiyle neyi hedeflediği net olmasa da Musk, Twitter’ın arama işlevselliğini geliştirmek için üretken AI teknolojisini veya OpenAI’nin insansı bir şekilde sohbet edebilen ve hatta bilgisayar kodu oluşturabilen bir AI sohbet robotu olan ChatGPT’ye benzer bir şeyi kullanması muhtemeldir. için kullanmak isteyebilirsiniz. Söz konusu projenin, Musk’ın binden fazla kişiyle AI çalışmalarının durdurulmasını isteyen bir mektubu imzalamasından çok kısa bir süre sonra ortaya çıktığını da belirtmek gerekir. Bakalım bu Musk projesi ne zaman gerçekleşecek, izleyeceğiz ve göreceğiz.

kaynak: Elon Musk, Twitter’da Üretken Yapay Zeka Projesi Oluşturuyor, Talep Raporu – Digital Trends

İlginizi Çekebilir