Ercan Baş açıkladı: TYPE 52 ilçede liste yayınlayacak

Emek ve Özgürlük İttifakı’nın seçim beyannamesini yayınladığı toplantıda konuşan TİP lideri Erkan Baş, “Türkiye’de 87 seçim var. TİP, bu seçim bölgelerinin 52’sinde seçime girecek.”

Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş, Emek ve Özgürlük İttifakı’nın seçim beyannamesi düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada, 87 ilçenin 52’sinde amblemleriyle sandık başına gideceklerini söyledi.

Bash’in performansının öne çıkanları şöyle:

İTTİFAKIN VARLIĞININ GARANTİSİ: Bugün hepimiz için son derece önemli, son derece heyecan verici bir gün. Uzun zamandır yürüttüğümüz müttefik çalışmalarımızda çok önemli bir aşamayı geride bıraktık. Şimdiden hem halkımız hem de kamuoyu yakından izliyor; Siyasette sesleri bastırılmak, susturulmak, yok sayılmak istenen milyonların siyasi iradesini güçlendirmek, siyasete dahil etmek ve siyasetin öznesi haline getirmek için çok uzun vadeli perspektifli bir ittifak kurduk. En başından beri aynı şeyi söyledik: Seçimden önce, mümkünse seçim sırasında ve en önemlisi seçimden sonra Emek ve Özgürlük İttifakı’nın varlığının eşitliğin güçlendirilmesinin ve dokunulmazlığının teminatı olduğunu söyledik, ülkemizde özgürlük, barış ve adalet ve tüm vatandaşlarımızın mutlu ve huzurlu yaşayabileceği bir ülke inşa etmek için.

GÖREV VE SORUMLULUKLARA HAZIRIZ: Bu kararlılığımız, azmimiz, mücadele birliğimiz bugün biraz daha güçlendi. Seçim birliği olarak Emek ve Hürriyet İttifakını ilan etmiş olup, önümüzdeki günlerde en iyi sonucu almak için Türkiye’yi bu tek adam rejiminden kurtarmak ve 2. yüzyılı hepimiz için güçlü ve kararlı kılmak adına, geçmiş dönemde yaptığımız tüm hataları hatırlayacağız.Dönemin eksikliklerini bir daha yaşamayacağımız bir ülkenin inşası için sendikamızı ve sendikamızı görev ve sorumluluğa hazır hale getirdiğimizi düşünüyoruz.

TİP 52 BÖLGEDE SEÇİMLERE KATILACAK: Bu kamuoyunda geniş çapta tartışıldığından, öneriye bağlı kalacağım. Türkiye’nin 87 seçim bölgesi var. TİP, bu seçim bölgelerinin 52’sinde seçime girecek. Özellikle vurgulamak istediğim bir nokta var: TİP, çok detaylı araştırma sonucunda sadece 7 seçim bölgesinde, önceki seçimlerde HDP’nin milletvekili seçildiği bölgelerde seçime girecek. Bu şu şekilde de yorumlanabilir: Aslında 87 ilçenin 80’inde tam uzlaşma sağlandı. Bu son derece önemli bir gelişmedir. İnanıyoruz, görüyoruz, sokağa yansımasını hissediyoruz. Emek ve Özgürlük İttifakı bu seçimde en büyük sürprizlerden birini yapacak.

ZAFER YOLCULUĞUNA BAŞLIYORUZ: Bizden beklentilerin farkındayız ve bu seçimden beklentilerin üzerinde bir başarı ile çıkacağımıza inanıyoruz. Tüm vatandaşlarımızı Emek ve Hürriyet İttifakını geliştirmeye, Emek ve Hürriyet İttifakını güçlendirmeye ve bu ülkeyi bu tek adam rejiminden ve bu canavarca sistemden kurtarma mücadelesinde bize destek vermeye çağırıyoruz. Emek ve Özgürlük İttifakı ile birlikte muzaffer bir yürüyüşe çıktığımıza inanıyoruz. Şimdiden hepimizi tebrik ediyorum.”

İlginizi Çekebilir