Erdoğan: Bizi beğenmeyenler ayrı parti kurdular yedi masa dolsun diye anlaştılar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKM-Gar-Kızılay metro hattının açılış töreninde konuşuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

6 Şubat depreminin yaralarını bir an önce sararak tüm şehirlerimizi afete dayanıklı hale getirmeye kararlıyız.

AKM-Gar-Kızılay metrosundan YHT, Başkentray ve Ankara’ya aktarma yapılabilmektedir. Ankara’nın çeşitli ilçelerini birbirine bağlayan AKM istasyon hattı önemlidir. Bu hat boyunca yapılacak katların ülkemize yıllık maliyeti 9 milyar lirayı bulacak.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız aracılığıyla Ankara’da son dönemde hayata geçirilen bir metro yaptık. İstanbul’da da durum benzer.

Ankara’da toplam 44 km metro hattı döşedik. Bugün Ankara’da büyük bir trafik sorunu yoksa arkasında bizim yaptığımız metro istasyonları var. Bu şehrin ve İstanbul’un belediye başkanları başka hayaller peşinde. Şehirlerimizi Türk çağına hazırlamak için gece gündüz çalışıyoruz.

Ankara’da açtığımız günde 600 bin yolcu kapasiteli metro hattını bugün hizmete açıyoruz.

Ankara’yı Türk çağına hazırlamaya devam edeceğiz. Güçlü Türkiye için kolları sıvama zamanı. Bundan sonra yapacaklarımızın temeli olarak son 20 yılda yaptıklarımıza bakıyoruz.

Birileri 30, 50 yıl önceki Türkiye’ye dönmenin hesabını yapıyor. Noter masası dedikleri masaya tekrar oturdular. Bölücü örgütün uzantılarıyla kirli bir ortaklık kurdular. 14 Mayıs’ta gereken dersi vermeye hazır mıyız? Çok çalışmalıyız.

Artık Türk çağı ile birlikte güvenli, huzurlu, zengin, güçlü ve büyük bir Türkiye için kolları sıvama zamanıdır.

Detaylar geliyor…

İlginizi Çekebilir