Eser herkesin kullanımına açık – Dijital Çağ

Instagram’ın kurucuları tarafından geliştirilen Artifact haber uygulaması, önceden kayıt olmadan herkesin kullanımına açıldı.

Size Instagram’ın kurucuları Kevin Systrom ve Mike Krieger’den Artifact adlı yeni bir uygulama getirdik. Ocak ayından bu yana bekleme listesinde olan uygulama, ön kayıtsız olarak Android ve iOS sürümleriyle çarşamba günü herkesin kullanımına açıldı.

Yapay zeka destekli kişiselleştirilmiş bir haber akışı uygulaması olan Artifact, uygulamayı ilk açtığınızda ilginizi çeken en az 10 konu seçmenizi ister. Listedeki en popüler başlık altında; Yaşam tarzı, sağlık, teknoloji ve bilim, iş ve finans, sanat, tasarım ve kültür, spor gibi sayısız seçenek var. Uygulamada, önde gelen haber kuruluşlarına abone olabilir ve bu yayınların içeriğini haber kaynağınızda okuyabilirsiniz. Arka planda çalışan yapay zeka tarafından kullanıcı tercihlerinin analizi sayesinde “Sizin İçin” sekmesinde metin içeriğini görebilirsiniz.

Artifact’in en son sürümü, deneyiminizi özelleştirmenize yardımcı olacak araçlar sunar. Ayrıca okuma geçmişinizi görselleştirir ve onu nasıl kullandığınıza dayalı istatistikler sağlar. Ayrıca, hangi haberlerle ilgilendiklerini görmek için kişilerinize ulaşarak ağınızda nelerin sıcak olduğunu görmenizi sağlar.

Ayrıca kullanıcılar, beğenmedikleri makaleler ve yayıncılar hakkında geri bildirim bırakarak veya genel ilgi kategorilerini seçip silerek ilgi alanlarını yönetebilecekler. Kullanıcılar ayrıca Artifact’i ilk açılışta bir telefon numarası girmek zorunda kalmadan hemen kullanabilecekler.

Kaynak: Instagram kurucuları haber uygulaması Artifact’i herkese açtı

İlginizi Çekebilir