faktör müsünüz? | Haber sitesi PolitikYol

Köy Partisi’nin muhalefete direnmek için kurulduğunu düşündük ama sonra muhalefete direnmek için kurulduğunu anladık. Köy Partisi’nin artık sadece seçimi ikinci tura itecek bir “faktör” olarak görüldüğünü gönüllülerin anlamasını bekliyorum.

Kandaş Tolga Işık programına katılan AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, “Parti ve Cumhur İttifakı olarak anketlerde öndeyiz” dedi. “Cumhurbaşkanımız önde. Umarım seçimi ilk turda kazanırız. İyi bir fark var. Muharrem İnce faktörü var. Muharrem İnce yüzde 10 civarında oy aldı.”

“Muharrem İnce faktörü”nden ilk bahseden Hamza Dağ değildi ama sanırım ilk kez bu kadar yetkili bir kişi bunu dile getiriyordu.

Muharrem İnce’nin derdinin Millet İttifakı olduğu ve ne pahasına olursa olsun seçimi ikinci tura taşımak istediği ortaya çıktı.

İnce gibi Rodina partisini kuran sabırlı insanlar Bereket, kendilerinden başka bir şey göremezler.

Politikiol’de de yazılarını okuduğumuz partinin eski iki numarası Gaie Usluer, geçen hafta Rodina partisinden çoktan ayrıldığını ve CHP’ye geri döndüğünü açıklamıştı.

Böylece 80 kurucudan 54 kişinin kaldığını gördük.

İnce gibi Rodina partisini kuran sabırlı insanlar Bereket, kendilerinden başka bir şey göremezler. Gay Usluer geçen hafta istifa ederek CHP’ye döndü. Böylece 80 kurucudan 54 kişi kaldı.

Mardin’de birinci olan aday adaylığını geri çekti.

Hatay il başkanı da tüm ilçe başkanlarıyla birlikte istifa etti.

Ayrıca istifa mektubunda “İnce’nin tek amacı Kılıçdaroğlu’ndan intikam almaktır” yazıyordu.

Hatay Partisi’nin 350 üyesinin de partiden istifa ettiği haberi basına yansıdı.

İstifa edenler arasında birinci sıra aday Sivas’ın da yer aldığını ve tek başına ayrılırken şunları söyledi: “Kişisel hırsların peşindeler. Ben gittim. Çakallar dans etmeye devam edebilir.

İl başkanı dışında Sivas’ta yönetimden kimse kalmadı, onlar da istifa etti, listeden üç kişi daha adaylıktan çekildi.

İşin garibi Zonguldak’ta 5. aday olan gençten “twerk yaptığı” için adaylıktan çekilmesi istendi.

Çocuğa sessizlik payı olarak 5 bin lira teklif edildi, sonra tabii ki korku galip geldi ve adayın açıklamaları daha tutarsız hale geldi.

Bir basın sekreterinin eşinin maaşı: “İnşaat ey Allah’ın Resulü!” Sloganını hatırlayan ünlü bir müteahhit de bu haftaki haberde yer aldı.

Bu kadar vicdansız ihale varken neden Anavatan Partisi’nin tepesinden ses gelmiyor da aşağıdan bir ses çıkmıyor diye safça düşündüm.

Babala daha sonra bir televizyon programına çıktı ve önündeki insanlara “deliriyorsunuz” diye bağırmaya başladı.

Kadrosu yok, projesi yok, fikri yok, milletvekili yok…

Takipçilerinin çoğu Kılıçdaroğlu’nun aslında Kılıçdaroğlu olduğunu gördüler ve Anavatan Partisi’nden uzak durmayı seçtiler, umarım her gün böyle devam ederler.

Köy Partisi’nin muhalefete direnmek için kurulduğunu düşündük ama sonra muhalefete direnmek için kurulduğunu anladık.

Tabanı, bölge ve ilçe yöneticilerini, gönüllüleri tamamen dışlıyorum, onlar da hepimiz gibi içtenlikle iyilik yapmaya çalışıyorlar.

Ancak Ülke Partisi’nin artık seçimlerin ikinci tura gitmesine yol açacak bir “faktör” olarak görüldüğünü fark etmesini bekliyorum.

Muharrem İnce, partisinin jestinin işaret, orta ve yüzük parmaklarını kaldırarak “3” rakamı yapmak olduğunu açıkladı. Rabiya merhaba derse rahatlayacak, biz de rahatlayacağız.

Hayalini kurduğunuz oyun bu değil, hedeflemediniz ve Kılıçdaroğlu ilk turda 49. sırada kalırsa bunun vebalini taşıyamazsınız.

İnsanın sonsuz tutkusunu tatmin etmek için kurulan partilerden bugüne kadar bir şey çıkmadı.

Bugün ve yarın çıkmayacak.

Rodina partisi mensupları bu seçimlere girmeyin gelin siyaset yapın, ülkeyi ve kurumları birlikte ayağa kaldıralım.

Muharrem İnce de unutmadan partisinin jestinin işaret, orta ve yüzük parmaklarını kaldırarak “3” sayısını yapmak olduğunu açıkladı.

Üçüncü yolcuydu çünkü bir tekerleme bulmuştu – eh, sanırım bir slogan – “ortadan sağdan sola” gibi.

Sanırım o kadar utanmıştı ki serçe parmağını oynatamadı.

Ama uyuyor.

Rabiya merhaba derse rahatlayacak, biz de rahatlayacağız.

Ve Allah DSP başkanından faydalanırdı.

İlginizi Çekebilir