General Motors, araçlarına ChatGPT ekleyecek

General Motors, ChatGPT’nin altında yatan yapay zeka modellerine dayalı bir araç içi dijital asistan üzerinde çalışıyor.

Chevrolet, Cadillac, Buick ve GMC markaları altında otomobil ve kamyon üreten General Motors, ChatGPT için yapay zeka modellerini kullanan sanal bir kişisel asistan üzerinde çalışıyor.

Bununla ilgili haberler ilk olarak bu hafta başında Semafor tarafından yayınlandı. Buna göre asistan, Microsoft Azure bulut hizmetini kullanacak. General Motors yazılım ve işletim sistemlerinden sorumlu başkan yardımcısı Scott Miller da konuyla ilgili bazı detayları doğruladı.

Miller, lastiğin patlaması durumunda sürücünün sesli asistandan bu durumda ne yapması gerektiğini ve lastik değişimini nasıl gerçekleştireceğini açıklamasını isteyebileceğini kaydetti.

Miller Reuters’e “ChatGPT her şeyde olacak” dedi ve chatbot’un normalde bir kullanıcı kılavuzunda bulunabilecek araç özelliklerinin nasıl kullanılacağına, garaj kapısı kodu gibi yazılım özelliklerine veya entegrasyonuna ilişkin bilgilere erişmek için kullanılabileceğini ekledi. takvimden programlar. .

Asistanın kontrol panelinde çıkan sinyalin ne anlama geldiğini önerebileceği ve gerekirse servisi arayıp randevu almasına yardımcı olacağı da belirtiliyor. Bütün bunların sesle kontrol edilebileceğini söylüyorlar.

Kaynak: GM, sürücülere ChatGPT’ye benzer bir asistan vermek istiyor – Semaphore

İlginizi Çekebilir