Google, Bard’ın henüz hazır olmadığını düşünüyor

Google, Bard adlı yapay zeka modelinin henüz bir üründe kullanılamayacağına inanıyor.

Google’ın ana şirketi Alphabet’in başkanı John Hennessy, CNBC’ye Google’ın “henüz hazır olmadığı için” Bard AI’yı bir üründe kullanmakta tereddüt ettiğini söyledi.

Rakip sohbet robotu ChatGPT’ye yönelik artan ilginin ortasında Google, Microsoft’un OpenAI teknolojisi kullanılarak oluşturulmuş yapay zeka destekli arama motoru Bing’i piyasaya sürmesinden sadece bir gün önce Bard’ı tanıttı. Ancak, bu deneysel Google yapay zeka sohbet robotu Bard, amaçlanan etkiyi göremedi. Çünkü Bard’ın ilanı hata içeriyordu ve “acil” bir iş olduğu için şirket çalışanlarından eleştiri almıştı.

Alphabet başkanı John Hennessy Pazartesi günü yaptığı açıklamada, geçen hafta tanıtılan Google Bard AI’nin popüler ChatGPT chatbot’a benzer bir teknolojiye sahip olduğunu, ancak kullanıma hazır hale gelmesine daha çok zaman olduğunu söyledi.

TechSurge’e konuşan John Hennessy, “Bence Google, bir ürüne gerçekten hazır olmadığını düşündüğü için bunu bir ürüne dönüştürmekte tereddüt ediyor, ancak bunun bir tanıtım aracı olarak harika bir teknoloji olduğunu düşünüyorum.” Pazartesi günü konferans, CNBC’yi bildirdi. Hennessy, Google’ın hâlâ yanlış cevaplar verdiği için Bard’ı yavaş yavaş tanıttığını ekledi.

Hennessy, AI sohbet robotlarının hala geliştirilme aşamasında olduğu konusunda da uyardı. Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak ve OpenAI’nin kurucu ortağı ve CEO’su Sam Altman da benzer endişeleri dile getirdi.

Alphabet’in hisse fiyatı, Bard’ın NASA’nın James Webb Uzay Teleskobu hakkındaki bir soruyu yanlış yanıtladığına dair raporların ortaya çıkmasının ardından geçen Çarşamba günü yüzde 9 düştü.

Kaynak: Alphabet başkanı, Google’ın Bard yapay zekasının bir ürün için “gerçekten hazır” olduğunu düşünmediğini söyledi, çok genel bir chatbot hatasının şirketin hisselerini çökertmesinden günler sonra – Business Insider

İlginizi Çekebilir