Google’dan Sundar Pichai’ye bir mesaj açın

Google çalışanları, Sundar Pichai’ye kitlesel işten çıkarmalarla ilgili bir mektupta “Kötülük etmeyin” yazdı.

Google çalışanları, işten çıkarmaların daha iyi ele alınmasını isteyen CEO Sundar Pichai’ye açık bir mektup yazdı. Mektupta, işten çıkarılan çalışanlara bizzat bilgi verilmesi ve meslektaşlarıyla vedalaşmalarının sağlanması istendi.

Mektubunda, çalışanlar şirketi yeni işe alımları dondurmaya, açık pozisyonlar için işten çıkarmalara öncelik vermeye ve çalışanların doğum izni ve ölüm izni gibi programlanmış izinleri tamamlamalarına izin vermeye çağırdı.

1.400’den fazla çalışanın imzaladığı mektupta, küresel işten çıkarmalar hakkında “İşçilerin sesleri hiçbir yerde yeterince dikkate alınmadı ve biz işçiler olarak birlikte yalnız olduğumuzdan daha güçlü olduğumuzu biliyoruz.”

Google’ın ana şirketi Alphabet’in CEO’su Sundar Pichai, 20 Ocak’ta çalışanlara bir e-posta göndererek şirketin yaklaşık 12.000 kişiyi işten çıkardığını ve şirketi buraya getiren kararların tüm sorumluluğunu üstlendiğini söyledi.

kaynak: Google çalışanlarının Sundar Pichai’ye toplu işten çıkarmalar hakkında gönderdiği ve kendisine “kötülük etme” diyen mektubu okuyun – Business Insider

İlginizi Çekebilir