Görüş: İnce ile Kılıçdaroğlu’nun muvafakatiyle görüştüm, uzlaşma olmadı

CHP’li Fikri Sağlar, Kemal Kılıçdaroğlu’nun onayı ve rızasıyla Muharrem İnce ile görüştüğünü ve İnce’nin teklifi kabul etmediğini açıkladı.

Milletler İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı bir televizyon programında cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ile görüştüğünü ancak İnce’nin teklifi kabul etmediğini söyledi. İnce ise Kılıçdaroğlu’na teklif gelmediğini belirten bir açıklama yaptı.

CHP eski Başbakanı Fikri Sağlar, Kılıçdaroğlu’nun onayıyla İnce ile görüştüğünü belirterek, süreçle ilgili açıklama yaptı. “Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği için üzerime düşen sorumluluğun bir parçası olarak üstlendiğim görevi sizlerle paylaşmak istiyorum” diyen Sağlar, 3 Nisan’da Anavatan Partisi’nde İnce ile uzlaştırma toplantısı yaptığını ve İnce’nin uzlaştırma toplantısı yaptığını söyledi. adaylığını geri çekeceğini belirtmiş olması mümkün değildir. Konuyla ilgili CHP’li Sağlar’dan yapılan açıklama şöyle:

KILIÇDAROĞLU’NUN İZNİYLE RÖPORTAJ YAPTIM

Değişim isteyen tüm yurttaşlar ve toplumsal muhalefet, ülkemizi çöküşe götüren baskıcı ve kısıtlayıcı tek adam rejiminden kurtulmak ve parlamenter demokrasiyi yeniden tesis etmek için bir sonraki seçimlerin hayati önem taşıdığının farkındadır. Bu bilinçle ve tarihin yüklediği sorumlulukla, küskünlükleri ve öfkeleri bir kenara bırakıp ittifak sağlamak adına Sayın Kılıçdaroğlu’nun bilgisi ve onayı ile 3 Nisan’da İnce ile Genel Merkez’de uzlaştırma toplantısı yaptım. Anavatan Partisi.

YORUM YOK

Toplantıda Sayın İnce, partili arkadaşlarına ve cumhurbaşkanı adaylığı için imza atan 113 bin yandaşına saygısından dolayı partisiyle sandık başına gideceğini ve seçimden çekilemeyeceğini açıkladı. adaylık Bu uzlaşı olmayan bir durum Sayın Kılıçdaroğlu’na da sunuldu bu. Millet İttifakı adayı ve 13. Cumhurbaşkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu uzlaşmacı ruhlu ve Sayın Muharrem İnce’nin gösterdiği nezaketten dolayı her iki Cumhurbaşkanımıza da teşekkür ediyorum.

İlginizi Çekebilir