Haluk Levent, AHBAP’ın denetim raporunu paylaştı

AHBAP Derneği toplam gelirlerini ve afet bölgesinde kullandıkları parayı açıkladı. Derneğin denetim raporu Türkiye Yeminli Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği tarafından hazırlanmıştır. Haluk Levent, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 40 gün içinde toplanan bağışların 1/3’ünü tükettiklerini açıkladı.

AHBAP Derneği denetim raporu, Türkiye Yeminli Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) tarafından hazırlanmıştır.

Daha önce iki bağımsız denetim şirketiyle anlaştığını söyleyen AHBAP derneği kurucusu Haluk Levent, hazırladığı denetim raporunu sosyal ağlarda paylaştı.

Haluk Levent, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Denetim raporu 6-28 Şubat dönemini kapsıyor. Derneğimizin tüm geliri 2.994.991 TL, deprem bölgesinde mal/hizmet alımına ilişkin nakit çıkışı Şubat ayında 409.162.000 TL ve Mart ayında 361.841.944 TL’dir. Geri kalan bağışlar için ise ihtiyaç önceliğine göre planlamalar devam ediyor.Önümüzdeki hafta büyük bir projeyi açıklayacağız. Denetimler düzenli aralıklarla devam edecek, derneğimiz Şubat ayı denetim raporunu ve diğer denetim raporlarını yakında yayınlayacaktır. 40 günde gelen bağışların 1/3’ünü kullandık. Kalan parayı en kısa sürede sağlıklı ve düzenli bir şekilde kullanacağız. 250’den fazla fatura düzenlendi ve hepsi denetlendi. Yakın gelecekte İçişleri Bakanlığı’na devredilecek. Biz bu 1 milyar lirayı ne yaptık? Her gün ahbap depolarından ihtiyaç sahibi şehirlere sevkiyatlar yapılıyor. Faturadan teslim belgesine kadar belgelerimiz var.”

Levent, TÜRMOB’un AHBAP derneğine ilişkin denetim raporunu da sosyal medya hesabından paylaştı.

İlginizi Çekebilir