Hatai’deki Kartal belediyesinden günde 3 öğün yemek

Kartala Belediyesi, Antakya’nın Hatay ilçesinde kurduğu Afet Koordinasyon Merkezi’nde depremzedelere dağıtılmak üzere sıcak yemek hazırlıyor. Merkezde pişen yemekler, seyyar kantinler aracılığıyla günde 3 öğün şeklinde bölge ve köylerdeki depremzedelere ulaştırılıyor.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in talimatıyla geçtiğimiz hafta afet bölgelerine yardım ulaştırmak için harekete geçen Kartal Belediyesi, Antakya’nın Hatay ilçesinde kurulan ve yardım toplama üssü olarak kullanılan Afet Koordinasyon Merkezi’nde sıcak yemek hazırlayarak dağıtıyor. vatandaşlarını afet bölgelerine

Kartal’da toplanan yardım malzemelerinden; Çadır, ısıtıcı, battaniye, giysi, yatak ve gıda gibi acil ihtiyaçların toplanarak ilçe ve köylere ulaştırıldığı Afet Koordinasyon Merkezi’nde sabah, öğle ve akşam sıcak çorba pişiriliyor ve 3 çeşit sıcak yemek yapılıyor. akşam ve öğle yemeğinde servis edilir.

Kartala Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi’nde hazırlanan yemekler son olarak Defne’de Defne Selman Nasır İlkokulu önünde, Dermata ve Khalisli’nin taziyeleri önünde Defne Selman Nasır İlkokulu önünde depremzedelere ve arama kurtarma ekiplerine dağıtılıyor. köyler ev ve Antakya Sevgi Parkı önü.

Önümüzdeki günlerde belediye tugayları diğer ilçe ve köylere de sıcak yemek dağıtacak, köylülere de sıcak yemek ikramı yapılacak.

İlginizi Çekebilir