Hatay’da yaşanan deprem sonrası siyasetçilerden geçmiş olsun mesajı

Hatay’da meydana gelen 6.4 ve 5.8 büyüklüğündeki depremlerin ardından siyasi parti liderleri, acil şifalar mesajı paylaştı.

Maraş’ta 15 gün önce meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Hatai’de bugün art arda depremler meydana geldi.

Siyasiler, depremlerin çevre illerde de hissedilmesi nedeniyle bölgedeki tüm depremzedelere “acil şifalar” dileklerini iletti.

Milletler İttifakı liderleri, sosyal medya paylaşımlarında yeni kurbanların olmamasını temenni etti.

“DUALARIMIZ YENİ KAYIPLAR İÇİN DEĞİL”

CHP lideri Kemal KılıçdaroğluHatay’da meydana gelen 6.4 ve 5.8 büyüklüğündeki depremlerin ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Hatai’de peş peşe meydana gelen ve çevrede de hissedilen depremle ilgili olarak bölgedeki tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. alan. iller. Dualarımız daha fazla kayıp yaşamamak için” dedi.

Mutluluk Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Kalbimiz Hatai’de! Merkezi Hatay olan ve çevre illeri de etkisi altına alan bir deprem daha olduğunu üzüntüyle öğrendim. Can kaybı olmaması için dua ediyoruz. Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Geçmiş olsun Hatay. Hatay’da meydana gelen iki yeni depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Umarız yeni kurbanlar olmaz. Rabbim ülkemizi ve insanlarımızı her türlü afetlerden korusun.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babajan Öte yandan, “Az önce Hatay’da meydana gelen ve çevre beldelerde de şiddetli bir şekilde hissedilen deprem nedeniyle tüm vatandaşlarımıza acil şifalar diler, can kaybı yaşanmamasını temenni ederim.”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Yaralarımız bu kadar derin, acılarımız bu kadar taze olmasına rağmen her sarsıcı haberle yeni bir üzüntü hissediyoruz. Hatay’da meydana gelen depremle ilgili olarak halkımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor; Can ve mal kaybı istemiyorum. Allah bir daha aynı acıyı yaşamasın…”

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal şunları söyledi: “Kalbimiz Hatai’de!!! Pazarcık’taki depremin ardından şiddetli sarsıntılar yaşanıyor… Yeterince acı çektik; Duamız, daha fazla acı çekmememizdir!” mesajınızı paylaştı.

AK SÖZCÜYE ÇELİK HASARLI BİNALARA GİRİLMEMESİ TALİMATI YAPILDI

AKP Basın Sözcüsü Ömer Çelik Depremlerle ilgili olarak, “Allah ülkemizi ve insanlarımızı korusun… Hatay’da yeni depremler yaşayan tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Lütfen hasarlı binalara girmeyiniz. Vatandaşlarımızın ilgili birimlerin açıklamalarına uygun hareket etmesi son derece önemliydi.”

Cumhurbaşkanlığı Basın Sözcüsü İbrahim Çelik Geçmiş olsun Hatay dedi. Rabbim korusun” diye paylaştı.

İlginizi Çekebilir