Havalimanında 350 bin liralık insan saçı ele geçirildi

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yurt dışına kaçırılmak üzere 15 kilo insan saçı ele geçirildi. Saçın maliyetinin 350 bin lira olduğu belirtildi.

Ticaret Bakanlığı gümrük kontrol ekipleri, Sabiha Gökçen Havalimanı’nda şüpheli bir yolcunun bagajında ​​15 kilo insan saçı buldu.

ŞÜPHELİ İSTANBUL-TAHRAN UÇAĞINA GELDİ

Ticaret Bakanlığı bu konuda yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, İstanbul Gümrük İdaresi’ne bağlı kaçakçılık ve istihbarat ekiplerinin havalimanında yürüttüğü çalışma kapsamında yabancı yolcunun takibe alındığı belirtildi.

Tahran-İstanbul seferiyle uçağa gelen yolcuya eşlik eden valizin röntgeni çekildi ve kontrol edildi. Pasaport işlemlerini yaptıktan sonra yolcu salonuna gelen zanlı, valizini banttan çıkarıp çıkışa yöneldi. Bu aşamada ekiplerin müdahalesiyle yolcu eşyayı kontrol etmesi için yönlendirildi. Yolcu bagajının röntgeni tekrar çekildi ve ardından üst araması yapıldı.

Yapılan aramada valizde farklı renklerde insan saçı bulundu. Operasyonda toplam 15 kilo 92 bağ insan saçı ele geçirilirken, saçın piyasa değerinin 350 bin lira olduğu belirlendi. Anadolu İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı.

İlginizi Çekebilir