HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sankar: Kılıçdaroğlu’nun adaylığı hayırlı olsun

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, “Öncelikle Kılıçdaroğlu’nun adaylığının hayırlı olduğunu belirteyim. Onu aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı oldu. Bugün Saadet Partisi genel merkezinde gerçekleşen ve 5 saat süren görüşmenin ardından Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu; Kılıçdaroğlu, Milletler İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olduğunu açıkladı.

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sankar, bu akşam HaberTürk TV’de Kılıçdaroğlu’nun adaylığını tebrik ederek şunları söyledi:

“Bu sürecin sonunda aday gösterip göstermeyeceğimiz elbette ittifakımızın güçleriyle yapılacak müzakerelerde belli olacak. Ancak Sayın Kılıçdaroğlu’nun adaylığının öncelikle hayırlı olacağını söylemek istiyorum. Onunla bizimle tanışmayı dört gözle bekliyoruz. İlkemizi daha önce açıklamıştık ve “Muhalefet ortak bir aday çıkarabilirse, bu adayla doğrudan açık müzakereler yoluyla uzlaşı sağlanırsa bu adayı destekleyeceğiz” dedik. Aksi takdirde seçenek belli, biz kendi adayımızı çıkaracağız, onun için Sayın Kılıçdaroğlu’nun adaylığının hayırlı olacağını söylüyor ve genel merkezimizle konuşmasını bekliyoruz.”

İlginizi Çekebilir