HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sankar: Muhatap Kılıçdaroğlu

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sankar, “Sendikalarımızla milletvekili seçimlerine gideceğiz ama ayrı bir masa toplantımız yok. Muhatabımız Kılıçdaroğlu.”

Sankar, Fox TV’de yayınlanan Çalar Saat programında İlker Karagöza’nın sorularını yanıtladı.

Seçim sürecine ilişkin konuşan Sankar, “Daha önce de belirttiğimiz gibi milletvekili seçimlerine sendikalarımızla gideceğiz ama masada ayrı bir toplantımız yok. Muhatabımız Kılıçdaroğlu.”

Sankar, “HDP’ye hizmet” suçlamalarına yanıt verdi: “Bizim böyle bir beklentimiz yok, bu tartışmanın içine çekilmeyi bile kabul edilemez bir manevra olarak değerlendiriyoruz.”

CHP genel başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “HDP’ye gideceğim” sözlerine ilişkin Sancar, “Şu ana kadar herhangi bir randevu talebi gelmedi. Kılıçdaroğlu geldiğinde belirli bir yol haritasını görüşeceğiz ve ardından yetkili organlarımız ve ittifakımızla birlikte aday gösterme kararını değerlendireceğiz.

Sankar, HDP hakkında açılan kapatma davasıyla ilgili kararın seçim sonrasına ertelenmesi için yeniden başvuruda bulunacaklarını açıkladı. Sankar, “Böyle bir belirsizliğin seçmene yansıtılması kabul edilemez. YSK seçim takvimini açıkladıktan sonra hukukçularımızla değerlendireceğiz. Süreci aksatmadan başvuracağız” dedi.

İlginizi Çekebilir