HKP’den Kılıçdaroğlu’na destek | Haber sitesi PolitikYol

Halk Kurtuluş Partisi (HKP) Genel Sekreteri Sait Kıran, Milli İttifak’ın 2023 seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğini açıkladı.

HCP Genel Sekreteri Sait Kıran, 14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Kıran, “Onbinlerce insanımızın canına mal olan, yüzbinlerce insanın yaralanmasına neden olan, zavallı halkımızın yıllardır biriktirdiği tüm birikimleri yok eden bir doğal afetin yaşandığı günlerde yeni seçimlere doğru ilerliyoruz. 11 ilimizi ve 15 milyon kişiyi etkisi altına alan bu durum, bunu asla unutmayacağız ve unutturmayacağız. gidiyoruz” dedi.

MHP olarak son seçimde 81 ilde 550 milletvekili adayı ile yarıştıklarını kaydeden Kıran, “Partimiz 14 Mayıs 2023’te yapılacak seçimlere 600 milletvekili adayı ile katılıyor. Millet İttifakı’na yönelik ciddi eleştirilerimiz var, büyük beklentilerimiz yok ama kabaca söylemek gerekirse ölümle sıtma arasında bir seçim yapmak zorunda kaldığımız için Millet İttifakı’na aday olan Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğiz.

İlginizi Çekebilir