Hüseyin Çelik: Seçimler ilk turda bitmez

AK Parti Yüksek Kurul Delegesi Hüseyin Çelik, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan ile Kemal Kılıçdaroğlu’nun yakın oy alacağını ve seçimlerin ikinci tura kalacağını söyledi.

58, 59 ve 60’ıncı hükümetlerde Kültür, Turizm ve Milli Eğitim Bakanı olarak görev yapan AKP’nin kurucularından Hüseyin Çelik, Ellips TV’de Ömer Şahin’in programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. misafir. Halen AKP’nin Yüksek Kurul delegesi olan Çelik, 14 Mayıs seçimlerinin ilk turda bitmeyeceğini söyledi.

Çelik, “Sayın Erdoğan ile Sayın Kılıçdaroğlu’nun yakın oy alacaklarını düşünüyorum. İkinci turda milletvekilinde ağırlığı olan seçimin galibi olurken, karşı taraf kaybedenin moralinin bozulmasıyla ikinci tura çıkacak. Dolayısıyla ilk turda yapılacak milletvekilliği seçimleri, ikinci turda yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerini büyük ölçüde belirleyecek” dedi.

“DEMOKRASİDEN GELEN KÖPRÜLER PARAYA UYGUN DEĞİLDİR”

Eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, “Şu anki hükümetimiz, ister Çin ister Rusya hükümeti, günümüzün bireysel hak ve özgürlüklerini tam anlamıyla yaşamıyorsa, bireysel hak ve özgürlükler, hukukun üstünlüğü, demokrasi, adalet, özgürlük ve ifade, ülkede kişisel saygı. Yoksa yaptığınız yollar, köprüler değersizdir.” söz konusu.

Çelik, “Bir vatandaşa mikrofon verildiğinde cümle başında ‘İsterlerse beni hapse atsınlar’ diyorsa bu ülkede bir sorun var” dedi.

İlginizi Çekebilir