İBB Başkanı İmamoğlu: Bu sürecin en çalışkan askeri ben olacağım

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Altı Masa’dan ayrılan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığı ve kendisinin ve Mansur Yavaş’ın başkan yardımcılığı kararlarına ilişkin şunları söyledi: “Biz onlara nasıl katkı sağlarız anlayışıyla. Kılıçdaroğlu Bey ve Akşener Bey’in itici güç olması gerektiği inancıyla birlikteydik. Doğru konfigürasyon buydu. Her şey çok güzel olacak.” İmamoğlu, “Tek duygum, 14 Mayıs seçimlerini kazananlardan biri olmak. Bu süreçte en çok çalışan asker ben olacağım, göreceksiniz.”

İmamoğlu, gazetecilerin 14 Mayıs seçimleri ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığıyla ilgili sorularını yanıtladı. İmamoğlu, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Cuma günü Hatay’da, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ise Salı günü Hatay’da inceleme yapacağını söyledi.

İmamoğlu şu ifadeleri kullandı:

“Sürecin olgunlaşmasında büyük katkıları olan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i Hatay ziyaretinde ağırlayacağız. 13. cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu salı günü Hatay’da ağırlamayı planlıyoruz.

Şimdi sahadan, ülkeden bahsedelim. İstanbul büyük bir merkez. Sahada paylaşacağız. Kılıçdaroğlu Bey’in Altı Levha’nın başkanı olması için hem ben hem de arkadaşım Mansur Yavaş Bey süreci başlattık. Kendisine ülkemize ve insanımıza hayırlı bir gelecek diliyorum.

Makam tasvirine, bu tür işlemlere karşı bir duygum yok. Hissettiğim tek şey 14 Mayıs seçimlerini kazananlardan biri olmak. Bu süreçte en çok çalışan asker ben olacağım, göreceksiniz. Genel merkez çalışıyor, biz başkan adayımız. Geleceği koordine edecek şekilde tasarlıyoruz.

Her şeye rağmen ayrılmadan bütünleşme yolunda en doğru şekilde devam etmektir. Sayın Kılıçdaroğlu ve Sayın Akşener’in itici güç olması gerektiği ve onlara nasıl katkı sağlayabileceğimiz anlayışıyla bir araya geldik. Doğru konfigürasyon buydu. Her şey çok güzel olacak.”

İlginizi Çekebilir