İBB Başkanı İmamoğlu’ndan çocuklara para dağıtan Erdoğan’a: Veren el alan eli görmeyecek; Para göstermek ayıp!

Cumhurbaşkanı adayı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Bağcılar’da katıldığı toplu açılış töreninde çocuklara para dağıtan AKP Genel Başkanı ve Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’a atıfta bulunurken, “Bir tomar para alıp bir çocuğa para dağıtmak mümkün değil. İşte böyle biliyoruz. Diğerleri insanları incitir. Veren el, alan eli görmez. Para göstermek utanç verici!” söz konusu.

Cumhurbaşkanlığı adayı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Trabzon’da düzenlenen Millet Buluşması’nda konuştu.

AFAD’ın ‘fırtına olacak’ mesajıyla Trabzonluları kandırdığını öne süren İmamoğlu, şöyle konuştu: ‘Doğru, bugün Karadeniz’de fırtına var. “Bugün 13. Cumhurbaşkanımız Kılıçdaroğlu’nun neden olduğu Karadeniz’de fırtına var” dedi.

Seçimlere ilişkin bilgi veren İmamoğlu’nun açıklamaları şöyle:

“Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için beni aday gösterdi ama ne yaptılar? 16 milyon İstanbullu oy kullandı, Trabzonlu Ekrem İmamoğlu İstanbul’un cumhurbaşkanı oldu ama Trabzonlu Ekrem İmamoğlu uydurma bir davayla görevden alınmaya çalışıldı. Ekrem İmamoğlu’nu Trabzon’dan kovmaya çalıştılar. Ama neyi unuttular? Ekrem İmamoğlu’nun arkasında Trabzon, Karadeniz ve tüm Türkiye duruyor.

2019 seçimlerinden sonra ne dediler, İstanbul’u kaybeden Türkiye’yi kaybeder diyorlar. İstanbul’u kazanan Türkiye’yi kazanır dediler, onu da söylemedik. O günden sonra seçimi kaybedeceğinizi biliyordunuz. Bir avuç insan için kazanma zamanı bittiği için kaybedecekler. 86 milyon kazanacak. Ayrılık yok, tek tek kazacağız. Her şey güzel olacak diyoruz.

AFAD deprem bölgesinde halkı kandırdınız bari Trabzon’da kandırmayın. AFAD dün gönderdiği mesajda şiddetli fırtına olacağını bildirdi. Doğru, bugün Karadeniz’de bir fırtına var. Bugün 13. Başkanımız Kılıçdaroğlu Karadeniz’de fırtına gibi esiyor.

(Erdoğan’a tepkiler) Bir tomar parayı alıp çocuğa dağıtmak olmaz. İşte böyle biliyoruz. Diğerleri insanları incitir. Veren el, alan eli görmez. Para göstermek utanç verici!”

İlginizi Çekebilir