İBB tehlikeli binaların yıkımına başladı

İBB Başkanı İmamoğlu, deprem bekleyen İstanbul’da tarama çalışmalarını hızlandırdıklarını ve tehlikeli yapıların yıkımına devam ettiklerini duyurdu. Ayrıca İmamoğlu, riskli daire kiralamaları için 4 bin 500 lira ek destek sağladıklarını açıkladı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki deprem sonucunda 10 il yerle bir oldu. Resmi rakamlara göre 42 binden fazla vatandaş hayatını kaybetti, birçoğu evsiz kaldı. Bu depremlerle Türkiye’nin bir depremler ülkesi olduğu da hatırlandı. Yakın gelecekte olacağı söylenen beklenen depremle birlikte İstanbullular da evlerini kontrol ediyor.

RİSKLİ DAİRELER İÇİN 4 BİN 500 TL KİRA DESTEĞİ

Binanın sağlamlığını test etmek isteyen binlerce vatandaş İBB’ye yönelirken, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu sosyal medyadan konuyla ilgili açıklama yaptı. Hızlı tarama yöntemiyle tehlikeli gördükleri binaları yıkmaya başladıklarını belirten İmamoğlu, İBB olarak İskli binalarında bulunan daireler için 4 bin 500 TL ek kira sağladıklarını açıkladı.

İmamoğlu’nun açıklaması şöyle:

Tehlikeli olduğunu düşündüğümüz yapıların hızlı tarama yöntemiyle yıkımına başladık.

Bu süreci hızlandırmak ve teşvik etmek için İBB olarak tehlikeli binalardaki dairelere 4 bin 500 TL ek kira veriyoruz. Herkesi bu konuda ciddi iş birliğine davet ediyorum.

İlginizi Çekebilir