İbrahim Kalın’dan Kızılay çadırının satışına ilişkin açıklama: İlgili arkadaşların gereğini yapmasını temenni ediyorum

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, katıldığı canlı yayında Kızılay’ın AHBAP çadırlarını nasıl sattığını anlattı: “Kızılay Başkanı’nın burada oturuyor olması sizi rahatsız ediyor mu?” soruyu yanıtladı. Kalın, “Bu dönemde çadır satışı yapılamıyor. Bu bir hataydı. Kızılay hepimiz için bir kurumdur, bizden önce de vardı, bizden sonra da var olacaktır. Zamanı geldiğinde ilgili arkadaşların gereğini yapacaklarını umuyorum” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, tv100’de yayınlanan Az önce Konuştum programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerin ardından çadır satışı konusunu AHBAP Derneği’ne gündeme getiren Kızılay hakkında konuşan Kalın, “Çadır satışı konusu yanlıştı, bunu daha sonra Kerem Bey kendisi söyledi. Bu süre zarfında çadır satışı yapılamamaktadır. Bir hataydı.” dedi.

“KONU BAŞKA NOKTALARA GİDİYOR”

Kalın şöyle devam etti:

“Sonrasında bu tartışmanın ertelenmesi ve ısrarla sürdürülmesi, iletişim yönetimi açısından birbiri ardına bir dizi hataya yol açtı. Konu başka yere gitti. Tartışmaya sosyal medyadan yöneldi. Bu üzücü.

“Pireye kızdık diye battaniyeyi yakmayalım”

Kızılay hepimiz için bir kurumdur, bizden önce de vardı, bizden sonra da var olacaktır. Buna böyle bakmalıyız. Pireye kızıp battaniyeyi yakmayalım. Acil kana ihtiyacımız var. Kan kaynağı dolu olmalıdır.

“ZAMANI GELDİĞİNDE DİĞER KONULAR KONUŞULUR”

İnsan hatası bir yana, kurumun devam etmesi ve kurumun ihtiyaçlarını karşılaması son derece önemlidir. Bunun bir tepki olduğunu anlıyorum ama bu tepkiyi doğru yöne yönlendirelim. Diğer konular da yeri geldiğinde tartışılır. Ama şimdi kan çok gerekli. Zamanı geldiğinde inşallah gereğini yapar arkadaşlar.”

İlginizi Çekebilir