İçişleri Bakanı Soylu: Erdoğan devrimcidir, AKP devrimci bir siyasi partidir

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Tayyip Erdoğan bir devrimcidir. AKP devrimci bir siyasi partidir. Saygın bir devrimcidir. Bu yüzden cesurdur” dedi.

Soylu, Fatih’teki Topkapı sosyal kurumlarında gençlerle sahur yaptı.

Soylu burada yaptığı konuşmada 14 Mayıs seçimleri için “Türkiye tarihi değiştiriyor. Bu seçim bu hikayeyi tamamen değiştirecek. Bu yüzden Amerika zorluyor, Avrupa zorluyor. Kandil peşinden koşar, PKK ileri atılır. Bu Tayyip Erdoğan’ın tercihi değil, bu Türkiye’nin gelecek nesillerinin tercihi, bu Türkiye’nin tam bağımsızlık tercihi.

Soylu, “Tayyip Erdoğan bir devrimcidir. AKP devrimci bir siyasi partidir. Saygın bir devrimcidir. Bunun için cesurdur. Geriye altyapısı hazır, geleceğe koşabilen, alabildiğine risklerden arınmış, komşuları ve çevre coğrafyası tarafından saygı duyulan, kardeşliğin ve dostluğun doğduğu bir Türkiye kalıyor.”

Soylu, Batı’nın yağmur, kar gibi kültür ve alışkanlıkları tüm dünyaya empoze etmeye çalıştığını, onu kendi adına ekonomi haline getirmeye, para kazanmaya ve dünyada bir insan yaratmaya misyon edinmeye çalıştığını söyledi.

Bu misyonun dünyayı ele geçirmeye çalışan ve aynı zamanda vahşi kapitalizmi de kullanan bir yapı tarafından oluşturulduğunu belirten Soylu, buna direnenler olduğunu ve Türkiye’nin 21. yüzyılın başından beri direndiğini kaydetti.

“KÜLTÜREL TERÖRİZME KARŞIYIZ”

Soylu, “Dünyanın üzerimize yağdırdığı tehlikenin hâlâ daha büyük olduğunu düşünüyorum. Ben terörden korkmuyorum. Etki alanları belli ve bunlara karşı verilen mücadele anlaşılır. Ama dünyadaki en büyük tehlikelerden biri kültürel terörizm ve biz de kültürel terörizmle karşı karşıyayız. Büyük küçük her ülkenin aile yapısını, ahlakını, medeniyetini, tarihini, dinini, inanç değerlerini, geleneklerini, göreneklerini, ana babalarımızın yaptıklarını yok etmeye yönelik kültürel terörle karşı karşıyayız. . öğrettik.” dedi.

“AVRUPA VE AMERİKA BOYALARININ IŞINLANMIŞ OLDUĞUNU GÖRDÜK”

Avrupa ve Amerika’daki demokrasi sorunlarına değinen Soylu, “Boyanın Avrupa ve Amerika’dan nasıl çıktığını gördük” dedi. ifadesini kullandı.

İngiltere’nin arka arkaya üç başbakanı olduğunu vurgulayan Soylu, “Şimdi değişecekler ama değişemezler, ayıp yok. Yani onu demokrasiyle mi değiştirdiler? HAYIR. Beğenmediler, değiştirdiler. Peki siz nasıl demokrasinin beşiğisiniz? Üç ayda üç parti kongresi yaptılar. Ahmet Davutoğlu değişti, “Partiden atıldım” diyerek kıyameti yıkıyor. İngiltere’de olsaydı ses çıkaramazdı. Üç başbakan İngiltere’ye gitti.” dedi.

“AVRUPA, AMERİKA’NIN KONVOYUNDA KATAR’DIR”

“Avrupa diye bir şey yok. Abartma. Amerika var. Avrupa, Amerika sütununda bir trendir. Kendisinde hiçbir özelliği olmadığını söyleyen Soylu, Avrupalı ​​liderlerin sürekli itibarsızlaştırıldığını, nüfusun yaşlandığını, ekonomik üretimde sıkıntılar yaşadıklarını ve sıkıntılar yaşamaya devam edeceklerini savundu.

Soylu, Amerika’nın otoritesini kaybetmeye devam ettiğini, tüm dünyanın Amerika’dan nefret ettiğini, Avrupa’nın Amerika’nın Afrika’daki piyonu olduğunu, tüm Afrika devletlerinin kendilerini sömüren devletlerden nefret ederek kendi yerel dillerine yöneldiklerini kaydetti.

“BU ÜLKEYİ SADECE ZENGİNLER ALABİLİR, ERDOĞAN İLE BU İŞLER DEĞİŞTİ”

21. yüzyılın başında Batı’nın hakimiyetinin kalmadığına, artık böyle bir hâkimiyete sahip olmadıklarına ancak bu alışkanlıkları sürdürmeye çalıştıklarına değinen Soylu, şöyle devam etti:

“Tayyip Erdoğan’ın yaptığı dünya tarihini alt üst ediyor. Tayyip Erdoğan bugün dünya tarihini alt üst ediyor ve bizim gibi ülkelere “dünya tarihinin tersine çevrilebileceği” inancını aşılamaya çalışıyor. Doğduğumuz İstanbul’da Avrasya Tüneli yoktu. Sualtı tüneli var mı? Hayal edemesek de Avrupa’daydı. Bizim böyle hayallerimiz yoktu. Bu ülkede uçağa sadece zenginler binerdi. Tayyip Erdoğan’ın gelişiyle durum değişti. Bizden daha şanslısın. Neredeyse özgüven sahibi bir toplumda büyüdük. Kendi başımıza hiçbir şey yapamayacağımıza inandırıldığımız bir ülkede büyüdük. Demokrasinin bizim için çok fazla olduğunu vaaz ettikleri bir ülkede büyüdük. Her şeyin, hatta gazete patronlarının ve TV programlarının bile tasarlandığı büyük oyun teorisinde büyüdük. Zaten sinirlenince bütün oyunu dağıttılar, dövdüler ve geçtiler. Artık iş değişti, oyun değişti… Türkiye’nin en büyük sorunu tam bağımsızlık, Türkiye bu sorunu Tayyip Erdoğan ile birlikte çözüyor.”

İlginizi Çekebilir