İçişleri Bakanlığı’ndan bayram genelgesi | Haber sitesi PolitikYol

İçişleri Bakanlığı, 81 il valisine “2023 Ramazan ayı Trafik Tedbirleri” konulu genelge gönderdi. Bayram öncesi ve bayram tatilinde alınacak trafik tedbirlerinin tek tek sıralandığı genelge kapsamında, emniyet sorumluluk alanına toplam 51 bin 300 ekip/ekip ile 99 bin 245 trafik görevlisi atanacak. jandarma. .

İçişleri Bakanlığı, 2023 Ramazan Bayramı nedeniyle trafik tedbirlerine ilişkin 81 il valisine genelge gönderdi. Bayram öncesi ve bayram tatilinde alınacak trafik tedbirlerinin tek tek sıralandığı genelge kapsamında, emniyet sorumluluk alanına toplam 51 bin 300 ekip/ekip ile 99 bin 245 trafik görevlisi atanacak. jandarma. .

Ramazan Bayramı münasebetiyle karayolu ile seyahat edecek vatandaşların emniyet kemeri takmalarının önemine dikkat çekmek için “Bu yolda size güveniyoruz” sloganıyla hazırlanan afişler konulacak.

24 NİSAN’A KADAR DEVAM EDECEK

Bakanlık tarafından 81 ilin valiliklerine gönderilen genelge kapsamında karayollarında yoğun trafik tedbiri alınacağı, ramazan tatilinin eğitim-öğretim dönemi arasına denk gelmesi nedeniyle bu tedbirlerin nisan ayında başlayacağı belirtildi. 14 ve 24 Nisan’a kadar sürecek. Genelgede alınan tedbirler aşağıda sıralanmıştır:

Trafik güvenliğini en üst düzeyde sağlamak amacıyla 13 helikopter ve 138 drone ile 2 bin 626 saat trafik kontrolü yapılacak. Özellikle helikopterlerden yapılan kontroller; Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Muğla, Sakarya, Yozgat, Adana, Ağrı, Balıkesir, Batman, Burdur, Diyarbakır, Isparta, Niğde, Osmaniye, Tekirdağ, Yalova ve Van illerine ağırlık verilecek.

İlginizi Çekebilir