İlk TOGG, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teslim edildi

İlk TOGG’lar Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’a teslim edildi. Erdoğan’ın konuşmasının ardından direksiyona geçerek eşi Emine Erdoğan ile Beştepe’ye doğru yola çıktı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki ilk TOGG T10X teslimat programında konuştu. Törende, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’a verilen ilk sipariş olan Anadolu kırmızısı mavi Gemlik TOGG T10X teslim edildi.

“34 EE 2071” plakalı otomobilin plakası Emine Erdoğan adına kayıtlı. Gemlik mavisi ikinci T10X’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın resmi arabası olacağı ortaya çıktı. Üretilen üçüncü TOGG, yarın Bakü’de Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’e teslim edilecek.

İlk TOGG’un seri üretim hattından çıkmasıyla birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan, yıl sonuna kadar 20 bin aracı kullanıcılara ulaştırma sürecini başlattı.

Törene Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ortaklar adına TOGG Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Tuncay Özilhan, Bülent Aksu, Fuat Tosyaly, Ahmet Nazif Zorlu, yönetim kurulu üyeleri Kamilhan Süleyman Yazıcı, Osman Yılmaz, Murat katıldı. Yalçıntaş ve TOGG CEO’su Gürkan Karakaş katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın törende yaptığı konuşmanın başlıkları şöyle:

İLK AKILLI CİHAZI TESLİM ETTİK: Bugün halkımızın 60 yıllık hayalinin gerçekleşmesine tanık oluyoruz. 2019 yılında ilk siparişimizi verdik. Bugün ilk akıllı cihazı alıyoruz. Bu proje iftira ile suçlandı. Peki ne oldu? Tasarlandı, fabrikada yapıldı, üretildi ve satışa çıktığı ilk gün TOGG sipariş rekorları kırdı. TOGG, tüm alın flux testlerinden geçmiş özel bir makinedir. TOGG, ülkemizin teknolojik gelişiminin, ekonomik gelişiminin ve küresel itibarının simgesi olarak doğdu, gelişti ve bugünlere ulaştı. İnşallah bugünden itibaren TOGG’u yollarda görmeye başlıyoruz. TOGG’a hayırlı uğurlu olsun diyorum, Rabbim çarkına taş değdirmesin diyorum.

TEBRİKLER: Tüm testleri alın akısı ile verdi. Bu, elektrikli araba testini tek seferde geçen bir araba. Bu vesileyle tüm yiğitleri ve projede emeği geçen herkesi bir kez daha tebrik etmek istiyorum. Milletimizin gözbebeği TOGG’u milletin yurdundan uğurluyoruz.

BİZDEN TORPİL İSTEYENLER VAR: Devrim arabasından sonra “Devrin araba” üretme imkanımız var. TOGG’umuzu sadece Türkiye yollarında değil, dünya yollarında da takip edeceğiz. Hız için hız, konfor için konfor. Aradığın her şey onun içinde. Kırmızı bana ait değil, Leydiye ait. Onu seçti ve plaka ona ait. Aliyev’in rengi Anadolu’dur. Yarın teslim edilecektir. Özbekistan’a da gidecek. Görev devam ediyor. Bizden torpido isteyenler var. Torpidomuz yok. Devlet bankaları teşvikleri açıklayabilir. Devlet bankalarından kredi limitleri şu anda mevcuttur. Arabalarda bu, konutlarda olduğu gibi yapılabilir.

İlginizi Çekebilir