İmamoğlu: Memleketi mahvettiler şimdi çözerim diyor inanmayın

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Ülkeyi ekonomik olarak mahvettiler. Sorun yaratan zihin, “Ben çözeceğim” der. Bütün sorunları sen yarattın, nasıl çözeceksin? Onlara güvenmeyin” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, bugün Merzifon Amasya ilçesinde halk buluşması programına katıldı.

İmamoğlu, Merzifon halkına seslenerek, “Bu ülkeyi ekonomik olarak mahvettiler. Bu sorunları yaratan ve çoğaltan, ülkemizdeki her insana adaletsizlik ve hukuksuzluk getiren, devletimizin her kurumuna adeta partizanlık sokan bu akıl, deyim yerindeyse “ben çözerim” diyor, bütün sorunları siz yarattınız, onları nasıl çözeceksin? Onlara güvenme. Sadece bir şeye inanabilirsin; Milletin birliği” dedi.

İmamoğlu yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Zaman hızlı geçiyor, önümüzde çok az zaman var, çok kısa sürede büyük işler başarmamız gerekiyor. Ülkemiz, halkımız için başarmalıyız. 86 milyon insanımız için başaracağız. Türk siyasetine ahlak ve dinamizm gelsin; Bencilliğin ve kibrin siyasetten çekilmesini, parti ruhunun devletimizin tüm kurumlarından silinmesini sağlamak için yola çıktık. Milli İttifak bu meydanda olduğu gibi herkesi kapsayacaktır. Herkesle tokalaşmaya geldik, herkesle konuşacağız; Asla “yanımda değilsen” demeyeceğiz, “ne var sana” diyeceğiz.

HİZMETLERİMİ ANLATMAK İÇİN BİR GÜN YETERLİ DEĞİL: Ülkemizi yöneten akıllar, millet ve cumhurbaşkanı İstanbul’a gelip İstanbul belediye başkanına iftira atmaz. Hayır, halk tarafından seçilen kişi cumhurbaşkanı olduktan sonra 86 milyonun cumhurbaşkanı olması gerekiyor. Şehre her gelişinde bir çözüm aramak zorundadır. Bana “çivi bile çakmadığını” söylüyor; Bak, bak, bak… Bir gün beni davet et, söylerim. Olur, anlatırım ama hizmetlerimi anlatmaya bir gün bile yetmez. İşte sorun; Doğrudur 25 yıl hüküm sürdüler, özellikle son 15 yılda İstanbul’da çok zor şeyler yaptılar. 25 yıl egemen olan anlayış öyle bir psikolojiye kavuştu ki; Seçimi kazandığımızda mallarını aldığımızı sandılar. İstanbul’u kendi malı sayan bir yönetici grubu var. İstanbul bizim malımız değil, 16 milyon insan. Bu akıldan vazgeçinceye kadar bize bir faydası olmaz. 14 Mayıs’ta 86 milyon insan onlara veda edecek, güle güle, eve gidip dinlenecek…

TÜM SORUNLARI SİZ YARATTINIZ NASIL ÇÖZECEKSİNİZ?: 86 milyon insanımızla bu ülkenin sahibi olduğumuzu hissedeceğimiz bir döneme başlayacağız. Çocuklar, iyi ki varsınız, size gerçekten güveniyorum. Bu ülkede emek veren, çalışan her gence “Hakkımı alacağım” duygusunu yaşatacağız. O zaman hiçbir gençimiz hayallerinden ve Vatanından vazgeçmeyecek. Sevgili hanımlar, çocuklarınıza ve ailenize bayram hediyesi alabilir misiniz? Bu ülkeyi ekonomik olarak yok ettiler. Bu sorunları yaratan ve çoğaltan, ülkemizdeki her insana adaletsizlik ve hukuksuzluk getiren, devletimizin her kurumuna adeta partizanlık sokan bu akıl, deyim yerindeyse “ben çözerim” diyor, bütün sorunları siz yarattınız, onları nasıl çözeceksin? Onlara güvenme. Sadece bir şeye inanabilirsin; milletin birliği. Farklılıklarımız bizi güçlü kılıyor. Günümüzde ortaya çıkan milletler ittifakı da bir servet ittifakıdır.

GENÇLER BANA “ADALETLİ OLUN, ŞUNLARI YAPACAĞIM” DİYORLAR: Cumhurbaşkanı adayımız 13. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in birlikte neler başarabileceğini çok iyi biliyorum. Bunu İstanbul’daki başarımızdan biliyorum. 6 siyasi partinin liderleri ve ekipleri, tüm ekonomik sorunlarınızı çözecek büyük bir karargah haline geldi. Ana ekibimiz, çocuklarınız, enerjisi yüksek, kalbi temiz bu gençler. Biz gençlerimizi oy için bir üs olarak görmüyoruz. Onları çok yerim. Gençler bana ne diyor biliyor musunuz? “Başkan adalet istiyoruz…” diyor gençler, siz bana adaletli olun, gerisini ben hallederim. Bölünmeyeceğiz, millet olarak birliğimizi ve milletimizin gücünü göstereceğiz. 14 Mayıs’a az kaldı.

SİYASİLERİN FIRÇA GİBİ SÖYLEMESİNDEN BIKTIK: Bu işte hep birlikte başarıya imza atacağız, herkesin gönlünü kazanacağız, konuşacağız, vatandaşlarımızın sorunlarını dinleyeceğiz. Bu ülkenin kurtuluşa, birliğe, ekonominin düzelmesine, eğitime, sağlığa, adalete, geleceğe umutla bakan gençlere ihtiyacı var. Diyelim ki boş boş konuşan siyasetçilerden bıktık, diyelim ki asık suratlı değil, güler yüzlü insanlara ihtiyacımız var. Milleti birleştiren, bir işaretle bile bölmeyen bu sürece ihtiyacımız olduğu için öne çıktık, onlara söyleyin. Biz hazırız, bu milleti birlikte ayağa kaldıracağız. Kimsenin kalbini kırmayacağız. Bu seçimi sadece bize oy verenler için değil, tüm halk için kazanacağız. 15 Mayıs’ta her şey yoluna girecek.”

İlginizi Çekebilir