İmamoğlu ve Yavaş, Akşener’in kendilerini aday gösterme çağrısına yanıt verdi

Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “aday olun” çağrısını reddetti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den telefon alan Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Twitter’dan açıklamalarda bulundu.

Mansur Yavaş, “Bugüne kadar yaptığımız açıklamalarda genel başkanımız Sayın Biz, Kemal Kılıçdaroğlu’nun iradesine aykırı hareket etmeyeceğimizi ifade ettik. Aynı çizgideyiz. Milletler İttifakı’nın tüm paydaşlarla birlikte yolculuğuna devam etmesini diliyoruz.” kullanılan ifadeler.

Ekrem İmamoğlu, “Millet İttifakı, devleti verimli ve demokratik, toplumu barışçıl ve müreffeh kılma iradesiyle oluşturulmuş, halkımızın içinden geçmekte olduğu zor zamanlarda ağır bir sorumluluk üstlenen siyasi bir birliktir. Halkımıza çaresiz, umutsuz ve yalnız olmadıklarını göstereceklerine inanıyorum. İttifak masasında irademizi temsil eden CHP’nin öz evladı, Millet İttifakı ve Millet İttifakı Belediye Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun milletimizin arzuladığı birliktelik içinde eksilmeden büyüyeceğinden şüphem yoktur. dedi.

İlginizi Çekebilir