İmamoğlu ve Yavaş’tan Akşener’e ziyaret: Halkımız ayrılığa tahammül edemiyor

Milletler İttifakı başkan adayının bugün açıklanması bekleniyor. Parti liderleri toplantısına birkaç dakika kala İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i ziyaret etti.

Ortak adayın açıklanmasının beklendiği Milletler İttifakı toplantısına dakikalar kala İmamoğlu ve Yavaş; Akshener ile görüşmek için Yi’nin parti binasına gitti.

İmamoğlu çıkış açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun bilgisi dahilinde bu ziyareti yapıyoruz. Altı Masa stratejisinin halkımızın ve ülkemizin geleceği ve deprem nedeniyle Türkiye’mizin geçirdiği zor günlerde önemli olduğunun bilincindeyiz. Bu yüzden buradayız. Duygularımızı paylaştık.”

Yavaş, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Milletler İttifakı’nın belediye başkanlarıyız. Masada olup biteni izleyemiyoruz. Önümüzde seçimler var, halkımız bölünmeye tahammül edemiyor. Halkımızın deprem sonrası yeniden bir araya gelip yaraları sarma arzusu halkımızın arzusudur. Biz de görevi aldık, başkana devrettik. Bunu takdir edeceklerdir.”

CAVAS VE İMAMOĞLU SAADET’İN PARTİSİNE GİTTİ

Millet İttifakı’nın buluşacağı Saadet Partisi’nde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da yer alacağı öğrenildi.

İlginizi Çekebilir