İmamoğlu’ndan Tayfun’a Gezi davasında tutuklu Kahraman: Mart sonu bahar, bahardan sonra özgürlük

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Gezi davasında 18 yıl hapis cezasına çarptırılan ve tutuklanan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehircilik Proje Koordinatörü. Öğretim görevlisi Tayfun Kahraman’a yazdığı bir mektupta “Martın sonu bahardır, bahardan sonra adalettir” düşüncesini dile getirdi.

BirGün gazetesinde İmamoğlu’na yazdığı bir mektupta, “Bugün Gezi Parkı’na herhangi bir yönetici yapı diktiyse, bu tiradın önünde durmayacak tek bir İstanbullu yoktur sanırım. depremlerin toplanma yeri, yaşam kaynağımız.” İstanbul’da yarattıkları israf ve sömürü düzeniyle yok ettiğimiz bir avuç insan, Gezi Parkı ile ilgili kirli projelerini tamamen unutmalıdır. Bir şart daha var. Gezi Parkı park kalsın diyerek hapsedilen, mazlum, zulme uğrayan, kente, doğaya, insana sahip çıkmanın bedelini ödeyen herkes için adaleti sağlamalıyız.” ifadesini kullandı.

İmamoğlu şunları söyledi:

“Martın sonu bahardır, baharın ardından adalet gelir. Buna çok inanıyorum. Bütün ülke için adalet, sadece sizin ve siyasete yön vermek için açılan davalarda tutuklu bulunanlar için değil. Yoksulluğun, umutsuzluğun, baskının ve izolasyonun baskısı altında yaşamları bir tür hapishaneye dönüşmüş herkes için adalet.

Mart sonu – bahar, bahardan sonra – özgürlük. Buna çok inanıyorum. Tüm ülke için özgürlük, sadece sen ve bu tür mahkumlar için değil. Farklı düşünen, farklı inanan ve farklı yaşayan herkes için özgürlük.

Şimdi uzun değil. “Neredeydik?” söyleyeceğiz. Cumhuriyet ve Demokrasi Yolunda “Nerelerdeydik?” Hukukun üstünlüğüne dayalı bir refah devleti yaratmak için. söyleyeceğiz. Ve eskisinden daha kararlı, eskisinden daha cesur olarak yola çıkacağız” dedi.

İlginizi Çekebilir