İngiltere hükümetinden yapay zekaya 125 milyon dolarlık yatırım

Başbakan Rishi Sunak ve Bilim, İnovasyon ve Teknoloji Bakanı Michel Donelan, ekibi oluşturmak için 100 milyon £ (yaklaşık 124,5 milyon $) başlangıç ​​yatırımı sözü verdiler.

İngiltere hükümetinin basın açıklamasında görüşlerine yer verilen Sunak şunları söyledi: “Yapay zekanın avantajlarına sahip olmak, ekonomimizi büyütmek, daha iyi ücretli işler yaratmak ve sağlık ve güvenlik alanındaki ilerlemelerle daha iyi bir gelecek inşa etmek için büyük fırsatlar sunuyor. “.

Sunak ayrıca, yeni oluşturdukları uzman ekibi aracılığıyla yeni teknolojilere yatırım yaparak daha yenilikçi bir İngiltere ekonomisi için yapay zeka gelişimine öncülük etmeye devam edebileceklerini söyledi.

Yapay zekanın hemen hemen her sektör üzerinde dönüştürücü bir etkiye sahip olabileceğini belirten Donelan, “Yapay zeka, ekonomilerimizi geliştirip geleceğe hazırlarken, yeni tedaviler geliştirme, iklim değişikliğiyle mücadele etme ve iyileştirme yöntemlerimizde devrim yaratma potansiyeline sahip. topluluklar” hizmetleri. “.

Bu yaz sonunda duyurulacak bir uzman başkanlığındaki panel, ülkeyi “küresel rekabet edebilir” kılacak yapay zeka üzerine araştırmalar yapacak ve bu sistemleri daha güvenilir hale getirmek için sanayi ile birlikte çalışacak.

Kaynak: İngiltere kendi ‘egemen’ yapay zekasını geliştirmek için 100 milyon sterlin harcayacak

İlginizi Çekebilir