İnternette kaçak sigara satanlara jandarma operasyonu

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı, kaçak sigaraları internet üzerinden tekelcilere satan şahıslara eş zamanlı operasyon düzenledi.

Operasyonlarda 900 bin adet boş makarna, 900 bin adet dolgulu makarna ve 1 kilo kesme tütün ele geçirilirken, 3 tutuklu ifadesinin ardından mahkemeye çıkarıldı.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince internet üzerinden özellikle İstanbul’da ve Türkiye genelinde tekelcilere sigara ve tütün kaçakçılığı yapıldığı söylendi. Yapılan kontrol sonucunda 3 zanlının kimlik ve adres bilgileri tespit edildi.

Belirtilen adreslerde inceleme başlatan jandarma ekipleri, kaçak sigaraların tırlarla satıldığı adreslere teslim edileceği bilgisini aldı. Bağcılar ve Beyoğlu’nda şahısların adresleri ve dağıtım için kullandıkları araçlarla eş zamanlı yürütülen operasyonda 900 bin adet boş makarna, 900 bin adet dolu makarna, 1 kilo kesme tütün ve 3 kişi yakalandı.

Yakalanan RP, TA ve RA, jandarma müfrezeleri tarafından gözaltına alındı. 3 kişi ifadelerinin alınmasının ardından adliyeye sevk edildi.

İlginizi Çekebilir