İstanbul İl Başkanı’na ateş eden zanlı tutuklandı

İstanbul İl Başkanlığı binası çevresinde havaya ateş açtığı için gözaltına alınan Emre D., savcılık ifadesinin ardından nöbetçi hakim tarafından tutuklandı. Zanlının savcılığa verdiği ifadede, “Nereye gittiğimizi bile bilmiyordum. Çevredeki CHP binasını ve başka binaları bilmiyorum” dedi.

6 Nisan’da İstanbul Termik Santrali Başkanlık binasının bulunduğu sokaktan silah sesi duyulduğunda, Ali Sami Yen spor kompleksinin Nef stadından gelen bir otomobilden ateş açıldığı öğrenildi. TEM otoyolu Edirne istikametinde ve orada. yol kenarında 9 milimetre çapında iki kovan vardı. Bu maddeyle ilgili 51 sabıkası ve 2 araması bulunan Emre D. gözaltına alındı. İstanbul İl Başkanlığı binası çevresinde havaya ateş açtığı gerekçesiyle gözaltına alınan Emre D. hakkında ifade verildi.

Zanlının ifadesinde, “Olaydan yaklaşık bir hafta önce ailemin iş yerinin önünde dururken kimliği belirsiz kişiler yanıma gelerek 4-5 el ateş etti. Olaydan sonra 4 gün hastanede kaldım. Bu olaydan sonra arkadaşlarımı ziyarete gittiğimde bana ateş edenlere gözdağı vermek için sosyal ağlarda canlı yayın açtım. Yayına katılan fake hesaplar çok küfür etmeye başladı gururuma yenik düşemedim. Hastaneden çıktıktan sonra elimde bir silah vardı. Canlı küfür üzerine sinirlendim, araba hareket halindeyken ön koltuk camını açtım ve havaya 2-3 el ateş ettim. Ateş ettiğimde nereden geçtiğimizi bile bilmiyordum. CHP binasını veya civardaki başka binaları bilmiyorum. Herhangi bir kişi, kurum veya kuruluş hakkında herhangi bir işlem yapmadım.

Zanlı Emre D., savcılık ifadesinin ardından “ruhsatsız silah bulundurmak” suçlamasıyla tutuklanması için nöbetçi hakime teslim edildi. Daha sonra 6136 Sayılı Ateşli Silahlar Kanunu’nu ihlalden görevlendirildiği yargıç tarafından tutuklandı.

İlginizi Çekebilir