İşte Apple’ın yüzde 100 geri dönüşüm planı

Apple dün, 2025 yılına kadar Apple tarafından tasarlanan tüm pillerde yüzde 100 geri dönüştürülmüş kobalt ve Apple tarafından tasarlanan tüm devre kartlarında yüzde 100 geri dönüştürülmüş kalay ve altın kaplama kullanmayı planladığını söyledi.

Şirket ayrıca o zamana kadar Apple cihazlarındaki nadir toprak elementlerinden mıknatısların tamamını geri dönüştürmeyi planladığını söyledi.

Apple, 2022’de geri dönüştürülmüş metallerin kullanımını önemli ölçüde artıracağını duyurdu ve şu anda ürünlerindeki alüminyumun üçte ikisinden fazlasının, tüm nadir toprak elementlerinin yaklaşık dörtte üçünün ve tüm tungstenin yüzde 95’inden fazlasının kaynaklandığını söyledi. Yüzde 100 geri dönüştürülmüş malzemeler.

Apple’ın çevre, politika ve sosyal girişimlerden sorumlu başkan yardımcısı Lisa Jackson’a göre bu plan, Apple’ın 2030 yılına kadar karbon nötr ürünler üretme hedefiyle aynı çizgide.

2025 yılına kadar ambalajlarından plastiği çıkarma konusunda ilerleme kaydettiğini söyleyen Apple, ambalajlarının sadece yüzde 4’ünün plastikten oluştuğunu belirtiyor.

Apple’ın daha fazla geri dönüştürülmüş malzeme kullanma planı, şirketi 2030 yılına kadar her ürününü karbon nötr hale getirme hedefine doğru itiyor.

kaynak: Apple, 2025 yılına kadar daha fazla geri dönüştürülmüş malzeme kullanmayı planlıyor – CNET

İlginizi Çekebilir